Reklama

Zatrzymano organizatora przerzutów imigrantów

Opublikowano:
Autor:

Zatrzymano organizatora przerzutów imigrantów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polska i ukraińska Straż Graniczna doprowadziła do zatrzymania na przejściu granicznym w Medyce organizatora przerzutu imigrantów, a na Ukrainie pięcioro obywateli Turcji, którzy zamierzali nielegalnie przekroczyć granicę do Polski.

W miniony poniedziałek (26 sierpnia) funkcjonariusze SG z Medyki otrzymali informację od Służby Granicznej Ukrainy o zatrzymaniu po swojej stronie granicy państwa grupy pięciu obywateli Turcji (trzy osoby dorosłe i dwoje dzieci) usiłujących dokonać nielegalnego przekroczenia granicy do Polski.
 
Mając powyższe na uwadze, funkcjonariusze dokonujący odprawy granicznej na kierunku wjazdowym do Polski natychmiast wytypowali do szczegółowej kontroli kilka podejrzanych pojazdów. Jak się okazało w jednym z nich (audi na niemieckich nr rejestracyjnych) wracał z Ukrainy 38-letni ob. Turcji ze stałym pobytem w Niemczech. W trakcie szczegółowej kontroli przeprowadzonej wspólnie z funkcjonariuszami KAS ujawniono m.in. cztery tureckie dowody osobiste, najprawdopodobniej zatrzymanych na Ukrainie jego rodaków.
 
Biorąc pod uwagę wszystkie poczynione ustalenia i ujawnione dokumenty zaistniało uzasadnione podejrzenie, iż obywatel Turcji organizował przekroczenie granicy państwowej wbrew przepisom grupie obcokrajowców Turcji zatrzymanych na Ukrainie.
 
Obywatel Turcji został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
Aktualnie, pozostaje do dyspozycji Prokuratury w Przemyślu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE