Reklama

PZL może współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową

Opublikowano:
Autor:

PZL może współpracować z Polską Grupą Zbrojeniową - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sikorsky, PZL Mielec i PGZ podpisały podczas Międzynarodowych Targach Lotniczych Farnborough porozumienie o współpracy dotyczącej helikoptera Black Hawk z Polską Grupą Zbrojeniową (PGZ), jednym z największych konsorcjów zbrojeniowych w Europie.

Zgodnie z porozumieniem firmy wchodzące w skład PGZ będą miały znaczący udział w programie produkcji helikoptera S-70i BLACK HAWK, jeżeli Sikorsky i PZL Mielec zostaną wybrane przez polski rząd na dostawcę floty śmigłowców wielozadaniowych.

Porozumienie zostało podpisane przez Nathalie Previte, wiceprezes Sikorsky ds. strategii i rozwoju biznesowego, Akradiusza Siwko, prezesa PGZ i Janusza Zakręckiego, prezesa i dyrektora naczelnego PZL Mielec. Potencjalnie może ono oznaczać zwiększenie zaangażowania Lockheed Martin w polski przemysł przez włączenie firm wchodzących w skład PGZ w rozwój i testowanie różnych opcji uzbrojenia dla międzynarodowych wersji helikoptera Black Hawk oraz dostarczanie komponentów i części montażowych dla tej maszyny i innych produktów tworzonych przez Sikorsky i PZL Mielec.

PGZ będzie wspierał pozycjonowanie wielozadaniowego helikoptera S-70i Black Hawk w Polsce i na potencjalnych rynkach eksportowych w Europie środkowo-wschodniej.

- Porozumienie z PGZ jest kontynuacją naszego zaangażowania we współpracę z polskim przemysłem obronnym, która rozwija się znakomicie. Wierzymy głęboko, że tak też będzie w przyszłości - powiedział na targach w Farnborough Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec. - Jesteśmy w stanie dostarczyć wojsku polskiemu trzy pierwsze śmigłowce w konfiguracji pokazanej na targach w Farnborough w ciągu 12 miesięcy od podpisana kontraktu – dodał.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE