Reklama

Przeładowni odpadów na Strefie nie będzie! ARP wykupiła nieruchomość

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie:

Przeładowni odpadów na Strefie nie będzie! ARP wykupiła nieruchomość - Zdjęcie główne

Sprawę przeładowni odpadów na strefie zakończyła ARP. | foto AŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Próba utworzenia w centrum Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu stacji przeładunkowej odpadów komunalnych wzbudzała wśród mielczan i przedsiębiorców wiele emocji. Firma Empol chciała na strefie zlokalizować halę magazynowo-przeładunkową, do której miało trafiać około 70 samochodów ciężarowych z odpadami na dobę. Ten pomysł jednak nie zostanie zrealizowany, gdyż mielecki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. wykupił nieruchomość, na której inwestycja miała być realizowana.

Po pierwszych publikacjach o tym, że firma Empol zamierza otworzyć swój biznes w Mielcu odzew był bardzo duży. Wiele osób w mediach społecznościowych komentowało i sprzeciwiało się tej lokalizacji. Ponadto wielu przedsiębiorców do czasu publikacji informacji w mediach nie wiedziało nic o takich planach. 

Inwestycji sprzeciwiali się także radni PiS w radzie miejskiej w Mielcu, którzy byli inicjatorami zwołania sesji nadzwyczajnej aby omówić sytuację związaną z wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przez prezydenta miasta Mielca w sprawie lokalizacji hali magazynowo-przeładunkowej odpadów komunalnych w centrum Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Sesja jak zwykle przy takich tematach miała burzliwy przebieg. Sprawa planowanej inwestycji również była omawiana na sesji powiatowej.

Po tych dyskusjach sprawę w swoje ręce wziął mielecki oddział Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., który zakupił grunt na którym miała powstać sporna przeładownia, ostatecznie zamykając temat, przynajmniej w tym miejscu.

Obecnie bez względu na rozstrzygnięcia administracyjne zaskarżonej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach bez przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko wydanej przez prezydenta Mielca inwestor nie będzie dysponował gruntem.

- Teraz ze spokojem czekamy na rozstrzygnięcie zaskarżonej przez nas sprawy dotyczącej przeładowni odpadów, która miała powstać w Mielcu. Cieszę się, że Agencja Rozwoju Przemysłu zdecydowała się skorzystać ze swojego prawa pierwokupu nieruchomości, jaką zainteresowana była właśnie firma przeładunkowa. To bardzo dobra wiadomość dla nas – dla wszystkich mieszkańców Mielca - skomentował decyzję ARP Jacek Wiśniewski - prezydent Mielca.

Poniżej publikujemy komunikat Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu:

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Oddział w Mielcu informuje, że kwestia kontrowersyjnej lokalizacji stacji przeładunkowej odpadów komunalnych na terenie SSE EURO-PARK MIELEC została rozwiązana przez ARP S.A. poprzez skorzystanie z przysługującego jej prawa pierwokupu nieruchomości, na której inwestycja miała być realizowana. Tym samym nieruchomość nie będzie udostępniona inwestorowi  na cele realizacji spornej inwestycji. Zatem bez względu na rozstrzygnięcia administracyjne zaskarżonej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach bez przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko wydanej przez Prezydenta m. Mielca, inwestor nie będzie dysponował gruntem na cele budowlane, co eliminuje możliwość wystąpienia przez tegoż inwestora  z wnioskiem o pozwolenie na budowę.   

Waldemar Barnaś

Dyrektor Oddziału ARP S.A. w Mielcu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy