Reklama

Nowa hala sportowa, a już wymaga naprawy usterek. Wyjaśniamy

Opublikowano:
Autor:

Nowa hala sportowa, a już wymaga naprawy usterek. Wyjaśniamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oddana do użytku pod koniec 2017 roku hala sportowa przy Zespole Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego wymaga już naprawy stwierdzonych usterek. Mimo gwarancji wykonawca nie przystąpił do ich naprawy.

Hala sportowa w dalszym ciągu znajduje się w okresie gwarancyjnym, a stwierdzone usterki zgłaszane były, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonawcy obiektu.


W przyjętym trybie, mimo wezwań do usunięcia wad wykonawca nie reagował i nie przestąpił do ich naprawy, wobec czego została wszczęta kolejna procedura, polegająca tym razem na wyegzekwowaniu kwot z tytułu należytego zabezpieczenia wykonania umowy, od firmy – ubezpieczyciela wykonawcy.

Zabezpieczone w ten sposób pieniądze pozwalają – według wyliczeń rzeczoznawców – w pełni pokryć koszty napraw, na które starostwo ogłosiło odrębny przetarg, w poszukiwaniu wykonawcy zastępczego.


Zastosowana powyżej opisana procedura jest rozwiązaniem standardowym, dającym inwestorowi pewność utrzymania obiektu w jego należytym stanie w okresie gwarancyjnym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE