Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, to święto, którego historia rozpoczęła się w latach 90. XX wieku we Francji, obchodzone jest dzisiaj w całej Europie. To dzień manifestowania równouprawnienia i tolerancji. Ma przypomnieć społeczeństwu, że mieszkańcy z niepełnosprawnością stanowią jego znaczną część oraz skłonić do refleksji nad ich potrzebami, możliwościami oraz trudnościami, z jakimi borykają się w codziennym życiu.
W powiecie mieleckim dzień godności corocznie przybierał formę kolorowego przemarszu ulicami miasta, organizowanego przez Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Mielcu. Wydarzenia nie dało się przeoczyć – gromadziło ono setki uczestników, pełne było radości, uśmiechu i pomarańczowych balonów symbolicznie wypuszczanych do nieba.
I choć już drugi rok z rzędu, ze względu na pandemię koronawirusa, wspólne spotkanie w tak szerokim gronie nie będzie możliwe, o dzisiejszym święcie niepełnosprawnych warto przypominać również wirtualnie; warto o nim mówić, a przede wszystkim – warto mieć na uwadze jego szczególne przesłanie.
- W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Mieleckiego pragniemy przekazać Osobom z Niepełnosprawnościami najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności, a także wyrazić szczególne uznanie dla niełatwej pracy ich Rodziców i Opiekunów. Doceniamy trud, który wkładacie w budowanie świata pozbawionego barier, pełnego tolerancji i akceptacji. Liczymy, że w kolejnym roku spotkamy się z Wami osobiście, podczas kolejnego kolorowego przemarszu! - przekazują władze powiatu mieleckiego.
- Przyłączamy się do wirtualnego pochodu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, które tak jak każdy człowiek chcą być kochane, rozumiane i szczęśliwe. Mamy nadzieję, że za rok Dzień Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną uczcimy tradycyjnym wspólnym przemarszem ulicami naszego miasta. Do zobaczenia - przekazują z kolei władze Urzędu Miejskiego w Mielcu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.