reklama
reklama

Mieleckie pogotowie testuje nowoczesne urządzenie diagnostyczne [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Mieleckie pogotowie testuje nowoczesne urządzenie diagnostyczne [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPogotowie Ratunkowe w Mielcu otrzymało na testy nowoczesne urządzenie. Pozwala ono bardzo szybko zdiagnozować pacjentów m.in. w ciężkim stanie. Natychmiastowe określenie parametrów krytycznych pozwala ocenić stan pacjenta o wiele precyzyjnej i wdrożyć skuteczne leczenie.
reklama

Pogotowie Ratunkowe w Mielcu otrzymało na testy urządzenie do szybkiej diagnostyki stanu pacjenta. - Medycyna ratunkowa cały czas się rozwija. Naszym zadaniem jest uratować pacjentowi życie i dowieźć go do szpitala, gdzie zostanie mu udzielona dalsza pomoc, w tym już np. na sali operacyjnej. Oczywiście chodzi o to, że w karetce nie jesteśmy w stanie wykonać wielu skomplikowanych czynności medycznych, które są możliwe w warunkach szpitalnych – wyjaśnia Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, który pracuje także jako ratownik. 

reklama

- Nie znaczy to jednak, że wachlarz naszych możliwości nie może się stale poszerzać. Wydaje się, że właśnie urządzenie do mierzenia parametrów krytycznych to szansa na dużo precyzyjniej celowane czynności medyczne wykonywane już przy łóżku chorego w domu i w karetce - dodaje dyrektor pogotowia.

Sprzęt pozwala na podstawie próbki krwi szybko wykonać gazometrię, więc uzyskać zestaw ważnych dla medyków wyników i to w czasie krótszym niż minuta. Urządzenie jest przenośne, małe, lekkie, łatwe w obsłudze, wymaga użycia jedynie zwykłej pipety lub strzykawki insulinowej. 

reklama

– Ale, co najważniejsze, można je wykorzystać od razu, zaraz po dotarciu do chorego, co ułatwia podejmowanie szybkich decyzji ratowniczych. Potem wyniki można przesłać dalej, co pozwala poszerzyć wiedzę o stanie pacjenta np. pracownikom Szpitalnego Oddziału ratunkowego – zauważa lek. Agnieszka Słocka, dyrektor ds. lecznictwa Pogotowia w Mielcu.

 - Testy będą trwały kilka tygodni. Jeśli ratownicy wypowiedzą się pozytywnie, czyli urządzenia faktycznie okażą się praktyczne w obsłudze, niezawodne i miarodajne, zakupimy je do naszych karetek – mówi Grzegorz Gałuszka.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama