Reklama

Liczba zakażonych w powiecie mieleckim przekroczyła 500 osób. Kolejne 140 wylądowało na kwarantannie

Opublikowano:
Autor:

Liczba zakażonych w powiecie mieleckim przekroczyła 500 osób. Kolejne 140 wylądowało na kwarantannie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu dzisiejszym (12 października) w powiecie mieleckim odnotowano kolejnych 38 przypadków zakażenia na koronawirusa i jest to najwięcej w województwie podkarpackim. Ogólna liczba zakażonych w tym powiecie przekroczyła liczbę 500 osiągając dokładnie 517 osób.

Te  517 zakażonych  ogółem to 3  wynik w województwie podkarpackim. W tej niechlubnej statystyce przed nami jest tylko  powiat jarosławski, w którym odnotowano 961 przypadków zakażeń i miasto  Rzeszów – 666 przypadków.
CZYTAJ TAKŻE:Coraz młodsi zakażeni mają wybitnie nasilone zmiany w płucach. Taka informację podaje łańcucki szpital

Tak samo dzień dzisiejszy przyniósł powiatowi mieleckiemu największy w województwie wzrost osób przebywających na kwarantannie. Do wczorajszych 1025 doszło kolejne 140 i na kwarantannie przebywa aktualnie 1165 osób.

Więcej osób na kwarantannie jest tylko w mieście Rzeszowie i powiecie rzeszowskim, które w tych statystykach podawane są razem – 1546 osób, choć doszła tylko 1 osoba.

Krzywa zachorowań  na koronawirusa w powiecie mieleckim jest w tej chwili najwyższa w województwie podkarpackim, a w ciągu ostatniego tygodnia przybyło prawie 200 nowych przypadków.

Koronawirus jest w kilku szkołach powiatu mieleckiego. Aktualnie na zdalnym nauczaniu jest cała Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej gm. Radomyśl Wielki oraz II LO w Mielcu. Ponadto w tym systemie uczą się dwie grupy przedszkolne w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu oraz jedna klasa w Szkole Podstawowej w Padwi Narodowej.

Bardzo zła sytuacja jest Szpital Specjalistyczny w Mielcu, w którym koronawirusa wykryto u 34 pracowników personelu medycznego i 4 pacjentów. Aktualnie wstrzymane są przyjęcia pacjentów na większości szpitalnych oddziałów.

Koronawirusa wykryto u jednej z pracownic Inspektoratu ZUS w Mielcu. Zakażona jest także jedna z pensjonariuszek Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Badania pozostałych ponad 100 aktualnie trwają.

Choroba ta uderzyła też w szeregi straży miejskiej. Wszyscy strażnicy miejscy przebywają na kwarantannie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE