Reklama

Czy Kronospan zaniżał wartości swojej emisji? Mamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego w tej sprawie

Opublikowano:
Autor:

Czy Kronospan zaniżał wartości swojej emisji? Mamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podkarpackiego w tej sprawie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy z departamentu Ochrony Środowiska przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, dokonując ponownej analizy składanych co roku przez spółkę Kronospan Mielec raportów wielkości emisji i porównując je z pomiarami samokontrolnymi zakładu doszukali się nieprawidłowości. Zakład ma zapłacić opląty administracyjne. Te fakty ujawnili dzialacze Stowarzyszenia Specjalna Strefa Ekologiczna.

Co w tej sprawie maja do powiedzenia przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego. Odpowiada nam rzecznik prasowy Tomasz Leyko.

- Postępowania dotyczące decyzji określających opłaty za korzystanie ze środowiska dla Kronospan Mielec Sp. z o.o. są w toku i żadna z wydanych decyzji nie jest ostateczna ani wykonalna. Nie chcemy szerzej komentować tej sprawy. Tym bardziej, że Kronospan odwołał się od wydanych decyzji i niestety póki co Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło nasze decyzje przekazując je do ponownego rozpatrzenia. Postępowanie w sprawie naliczenia opłat za korzystanie ze środowiska dla Kronospan Mielec Sp. z o.o. nie miało żadnego związku z ustaleniami kontroli Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Pierwsze postępowania zostało wszczęte w 2015 r. przez Marszałka Województwa Podkarpackiego ze względu na istotne rozbieżności między propozycjami dopuszczalnej emisji z instalacji (przedstawionymi we wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego), a emisją oszacowaną przez Kronospan w celu naliczenia opłaty za korzystanie ze środowiska. W związku z tym, iż opłatę można naliczyć do 3 lat wstecz pierwsze postępowanie sięgało do roku 2012, a kolejne postępowania były wszczynane sukcesywnie.- pisze Tomasz Leyko. 

Informacja Stowarzyszenia na ten temat 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE