Reklama

Triduum Paschalne w mieleckich parafiach [PROGRAM]

Opublikowano:
Autor:

Triduum Paschalne w mieleckich parafiach [PROGRAM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Kościele Katolickim trzy dni nabożeństw, które przybliżają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To najważniejsze święto katolików. W mieleckich parafiach trwają przygotowania do Triduum Paschalnego.

Oto program nabożeństw w Mielcu:

 

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu:

Czwartek 29 marca

Wielki Czwartek Mszą Świętą o godz. 18.oo rozpoczynamy Triduum Paschalne.

Godzinki o Męce Pańskiej o 20.00,

Nowenna do Pana Jezusa Nazareńskiego o 21.00 i Droga Krzyżowa o 22.00.

Piątek 30 marca

Wielki Piątek dzień Męki Pańskiej, Droga Krzyżowa o 9.00, a o 18.30

Liturgia Wielkiego Piątku godz. 19:00, Godzinki o Męce Pańskiej o 20.00,

21.00 nowenna do Pana Jezusa Nazareńskiego, 22.00 adoruje młodzież i o 23.00 Droga Krzyżowa.

Sobota 31 marca

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 - 14.00 co pół godziny. Można brać do swoich domów wodę święconą.

Liturgia Wielkiej Soboty o 20.00, (przynosimy świece. Msza Święta i procesja rezurekcyjna.)

Niedziela 1 kwietnia i Poniedziałek 2 kwietnia

We Wielkanoc oraz w Wielkanocny Poniedziałek Msze Święte tak jak w każdą niedzielę.

 

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu

Czwartek 29 marca

Wielki Czwartek wieczorem Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 (dla dzieci) i 19.00. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo. Po zakończonej liturgii przeniesiemy procesyjnie Najświętszy Sakrament do ciemnicy. Adoracja potrwa do godz. 23.00.  Podczas procesji będziemy śpiewać hymn Sław języku tajemnicę, za którego odmówienie tego wieczoru można uzyskać odpust zupełny.

Adorację wznowimy w Wielki Piątek wspólną poranną modlitwą Kościoła – jutrznią o godz. 8.00, a następnie adoracja będzie prowadzona przez przedstawicieli grup apostolskich naszej parafii aż do rozpoczęcia liturgii Męki Pańskiej.

Piątek 30 marca

Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża świętego. Za uczczenie krzyża w tym dniu możemy dostąpić łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 17.00 wcześniej, bo o godz. 10.00 (dzieci) lub 15.00 zapraszamy na drogę krzyżową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do przygotowanego Grobu Bożego, gdzie adoracja trwać będzie do godz. 24.00 i przez Wielką Sobotę, aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej. Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali i podobnie jak było w przypadku adoracji w ciemnicy, zapraszamy do prowadzenia modlitwy adoracyjnej wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne według ustalonego porządku.

Sobota 31 marca

Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Wszyscy wierni są zaproszeni do modlitwy i skupienia, do adoracji Chrystusa Eucharystycznego w przygotowanym Grobie Pańskim. Zapraszamy o godz. 8.00 na jutrznię – poranną modlitwę Kościoła, oraz zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu. Postarajmy się znaleźć czas w przedświątecznym zabieganiu, zarówno w Wielki Piątek, jak i Wielką Sobotę na indywidualną modlitwę przed naszym Panem i Zbawicielem.

Od godz. 9.00 do godz. 17.00 co pół godziny będzie odbywać się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny.

Wieczorem w sobotę po zachodzie słońca, o godz. 19.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia. Będziemy celebrować Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego, znów zaśpiewamy radosne Alleluja, a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec.

Niedziela 1 kwietnia, Poniedziałek 2 kwietnia

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, podczas której obwieścimy wszystkim mieszkańcom naszej parafii, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. W czasie procesji można nieść zapaloną świecę. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 (intencje przyjęte na tę godzinę zostaną odprawione o 6.00!). Pozostałe Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00.

Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

Parafia Ducha Świętego w Mielcu

Czwartek 29 marca

 We czwartek kończy się Wielki Post i rozpoczyna się Święte Triduum Paschalne.  W tym dniu w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. W naszym kościele Uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w "ciemnicy" będzie trwać do godz. 23.00.

Piątek 30 marca

Wielki Piątek
od godz. 6:00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa, o godz. 8:30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Tą koronką rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Odmawiać ją będziemy po wieczornej eucharystii, o godz. 17.00 Drogą Krzyżową rozpocznie się Celebra Męki Pańskiej

Adoracja Pana Jezusa w Grobie będzie do godz. 24.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny Ofiary składane przy adoracji Krzyża, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

Sobota 30 marca

od godz. 6.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie, o godz. 8.30 odśpiewamy Ciemną Jutrznię.


Od godz. 9.00 do 14.00 będzie poświęcenie pokarmów /co pół godziny/. W Bursie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00 i 11.30W Złotnikach o godzinie 10.00 w dwóch punktach: w Domu Ludowym i na stadionie. Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00.

Niedziela 1 kwietnia i Poniedziałek 2 kwietnia

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, porządek mszy jak w każdą niedzielę. 

Parafia Św. Marka Mielec - Rzochów

Czwartek 29 marca

Wielki czwartek o godzinie 18:00 Msza Święta i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 23:00.

Piątek 30 marca

W Wielki Piątek adoracja od godz. 7:00 do 24:00. O godzinie 18:00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku.

Sobota 31 marca 
W Wielką Sobotę święcenia pokarmów: w kościele parafialnym o godz. 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00, Łuże – 8:00, Rzemień u p. Koliszów – 8:30, Rzemień k/Kapliczki 8:45 oraz Tuszyma – godz. 9:00.

O godzinie 18:00 początek Liturgii Wielkiej Soboty. 

Adoracja od godzinie 7:00 do 18:00.

Niedziela 1 kwietnia i Poniedziałek 2 kwietnia

Wielka Niedziela procesja rezurekcyjna o godzinie 6:00, po niej Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godz. 9:30, 11:00, 17:00, Łuże – godz. 8:15.

Tych, którzy nie będą mogli przybyć na godzinę 17.00, zapraszamy na Drogę Krzyżową przed południem, na godzinę 9.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od spożywania mięsa, także w miejscach zbiorowego żywienia. 

Parafia Św. Mateusza w Mielcu - Bazylika

W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia czyli wspólna Liturgia Godzin. Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej modlitwy.

Czwartek 29 marca

Wielki Czwartek dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, o godz. 18.00. Po Jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy. Godzinki o Męce Pańskiej oraz adoracja indywidualna potrwa do godz. 23.00. Możliwość indywidualnej adoracji będzie w tym dniu już od godz. 6.00 rano.

Piątek 30 marca


Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Nie sprawuje się Eucharystii. Od godz. 6.00  adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie sprawowane  w bazylice: dla starszych o godz. 9.00 pod przewodnictwem Wspólnoty Żywej Drogi Krzyżowej i o godz. 15.00 pod przewodnictwem Straży Honorowej NSPJ. Dla dzieci o godz. 10.00. Natomiast w Os. Wojsław o godz. 15.00. Prosimy dzieci, aby skarbonki, które zostały im rozdane na jałmużnę wielkopostną, przyniosły w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ostatnimi w tym roku Gorzkimi Żalami rozpocznie się o godz. 18.00. Po jej zakończeniu Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Grobie potrwa do godz. 23.00. W ramach tej adoracji rozpocznie się dziewięciodniowa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Natomiast na godz. 22.00 zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Grobie młodzież naszej parafii..

Sobota 31 marca


Wielka Sobota dzień zadumy nad śmiercią Chrystusa. Cały dzień trwać będzie adoracja Pana Jezusa w Grobie. Święcenie pokarmów rozpocznie się w bazylice o godz. 9.00 i potrwa do godz. 13.00. Odbywać się będzie co pół godziny. O godz. 9.00 będą również święcone pokarmy w Os. Wojsław. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy zabrać ze sobą na to nabożeństwo świece. Bezpośrednio po liturgii Wielkiej Soboty nastąpi procesja rezurekcyjna wokół kościoła. W ten sposób rozpoczniemy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Drugi dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego będzie o godz. 15.00.

Niedziela 1 kwietnia i Poniedziałek 2 kwietnia

W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny, porządek mszy jak w każdą niedzielę. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE