Reklama

Rzeszowski szpital chciał przejąć wszystkich specjalistów z mieleckiego oddziału

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Rzeszowski szpital chciał przejąć wszystkich specjalistów z mieleckiego oddziału - Zdjęcie główne

Mielecki szpital mógł mieć duże kłopoty | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z rzeszowskich szpitali chciał przejąć wszystkich specjalistów z jednego z oddziałów mieleckiej lecznicy. Lekarze, mimo oferowanych większych stawek wynagrodzenia pozostali w Mielcu. Cieszy fakt, że okazali się lojalni w stosunku do naszego szpitala.

Ocena sytuacji ekonomiczno-finansowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz zawirowania z wyborem nowego dyrektora wywołała wśród radnych powiatowych duże emocje. 

Na ostatniej sesji rady powiatu mieleckiego radny Kazimierz Gacek pytał p.o dyrektora mieleckiego szpitala - Zbigniewa Torbusa: Jakich specjalistów panu najbardziej brakuje w tym momencie i w jakich grupach zawodowych występuje najwyższa średnia wieku. 

 

Zbigniew Torbus powiedział, że - w dalszym ciągu mamy problemy z lekarzami każdej specjalizacji, jednak najgorsza sytuacja jest na neonatologii oraz na paliacji, gdzie została jedna pani doktor. Prowadzimy rozmowy, by ten stan zmienić.

Dodał, że niestety powiat mielecki ma jeden z najmniejszych wskaźników jeśli chodzi o lekarzy specjalistów na 100 czy na 1000 mieszkańców. 

 

Zagrożony cały oddział

 

- Przed poważnym rzeszowskim szpitalem obroniłem cały mielecki oddział, gdyż były zakusy, żeby przejąć wszystkich lekarzy jednego z oddziałów mieleckiego szpitala. Dawali oni stawki zdecydowanie wyższe, jednak lekarze okazali się bardzo lojalni w stosunku do naszego szpitala i proszę to docenić. Konkurencja nie śpi - mówił Zbigniew Torbus.

Zbigniew Torbus dodał, że powinniśmy walczyć o to, aby mielecki szpital był w pierwszej lidze, wtedy pieniądze szłyby na oddziały operacyjne i trafiłyby do nas, w przeciwnym razie mogą trafić gdzie indziej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy