Reklama

Potężna hala na strefie "Euro-Park Mielec" trafiła do polskiej spółki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w strefie „Euro-Park Mielec” zakończyła budowę hali produkcyjno–magazynowej z częścią socjalną, biurową i techniczną w Zaczerniu koło Rzeszowa. Przetarg na udostępnienie hali w formie leasingu za ponad 17,5 miliona złotych wygrała spółka ML System.

ML System podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. umowę leasingu finansowego na nieruchomość zlokalizowaną w Zaczerniu koło Rzeszowa, bezpośrednio obok obecnej fabryki ML System. Na działce objętej leasingiem znajduje się hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni użytkowej ok. 6,2 tys. metrów kwadratowych wraz z niezbędnym zapleczem i infrastrukturą.

- Specjalne Strefy Ekonomiczne zarządzane przez ARP S.A. odnotowały świetne wyniki za pierwszy kwartał tego roku. Zadeklarowane nakłady inwestycyjne łącznie wyniosły 504,6 mln zł, co stanowi 237 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku. Cały czas pracujemy nad rozszerzaniem oferty o kolejne tereny i infrastrukturę pod nowe inwestycje.

Niedawno w naszej strefie „Euro-Park Mielec” zakończyliśmy realizację hali produkcyjno–magazynowej z częścią socjalną, biurową i techniczną w Zaczerniu. Przetarg na udostępnienie hali w formie leasingu wygrała spółka ML System. Cieszymy się, że ta innowacyjna firma rozbudowuje produkcję i dział badawczo-rozwojowy w naszej strefie – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Wartość początkowa umowy leasingu wynosi 17,6 mln zł, a jej spłata następować będzie przez osiem lat, a szczegółowe warunki umowy nie odbiegają od standardów rynkowych stosowanych w umowach tego typu. Wykup przedmiotu leasingu nastąpi po upływie okresu obowiązywania umowy, a roszczenie o przeniesienie własności na spółkę wpisane zostanie w księdze wieczystej prowadzonej dla nieruchomości.

- Cieszymy się, że ARP wspiera dynamiczny rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw, takich jak ML System. Stanowi to modelowy przykład współpracy agencji państwowej z polskim, nowoczesnym przemysłem. Będą w niej powstawać innowacyjne produkty w skali światowej. Przejęcie w użytkowanie hali produkcyjnej przyczyni się do przyspieszenia rozwoju spółki. Inwestycja graniczy bezpośrednio z naszą fabryką, co powiększy powierzchnię zakładu z 14 do ponad 20 tyś m2 w jednej lokalizacji - komentuje Dawid Cycoń, prezes Zarządu ML System S.A.

ML System S.A. to polska spółka technologiczna, specjalizująca się w tworzeniu, projektowaniu i produkowaniu systemów opartych na technologii ogniw fotowoltaicznych (PV), w tym zintegrowanych z budynkami (BIPV), służących do generowania energii elektrycznej z nasłonecznienia z szerokim zastosowaniem m.in. w branży budowlanej i automotive.

Jest liderem w Polsce oraz jednym z pięciu wiodących producentów fotowoltaiki zintegrowanej z budownictwem na świecie. Spółka specjalizuje się także w zaawansowanej obróbce szkła, w tym szkła hartowanego, zespolonego i drukowanego.

- Bardzo dobry wynik w pierwszym kwartale oraz komercjalizacja nowo wybudowanej hali w Zaczerniu świadczą o „skuteczności” zarządzającego Euro-Park Mielec. Ponadto docieramy do coraz szerszego grona przedsiębiorców z informacją o programie Polska Strefa Inwestycji.

Zdecydowana większość ostatnio wydanych decyzji o wsparciu dotyczy zupełnie nowych inwestorów. To dobry prognostyk przed kolejnymi miesiącami tego roku. Jako zarządzający obszarem nadal zamierzamy pozyskiwać kolejne projekty, przede wszystkim z naciskiem na branże priorytetowe tj.: lotnictwo, motoryzacja, szeroko rozumiana branża IT, przetwórstwo tworzyw sztucznych czy projekty badawczo-rozwojowe.

Zależy nam również na rozwijaniu współpracy z otoczeniem biznesu i samorządami, w szczególności w zakresie tworzenia jak najlepszych warunków dla potencjalnych inwestorów – podsumował Waldemar Barnaś, dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy