Trwa plebiscyt Mielczanin Roku Tygodnika KORSO. Ze względu na trwającą pandemię nie udało się wyłonić laureata w 2020 roku, dlatego w 2021 roku przyznamy tytuł Mielczanin 2019 i 2020 roku. Tradycyjnie rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się w czerwcu. Mielczaninem Roku 2018 został ksiądz prałat Janusz Kłęczek, proboszcz parafii Świętego Mateusza z Mielca.
Po podliczeniu głosów czytelników, swoje głosowanie przeprowadzi także kapituła plebiscytu, w której znajdują się wszyscy dotychczasowi laureaci plebiscytu i Zarząd Agencji Wydawniczo-Reklamowej "KORSO".
GŁOSUJEMY
Swój głos oddajemy tylko na jednego kandydata, a kupon (publikowany w Tygodniku Regionalnym KORSO) dostarczamy do redakcji KORSO w Mielcu, przy ul. Biernackiego 1/4. Głosować można także mailowo, wysyłając wiadomość na adres sekretariat@korso.pl. W wiadomości podajemy nazwisko kandydata, na którego głosujemy oraz swoje dane - imię, nazwisko, nr tel. (dane kontaktowe tylko do wiadomości redakcji). Głosowanie trwa do 31 maja.Wśród wszystkich oddanych głosów wylosujemy nagrodę - voucher o wartości 150 zł do wykorzystania w Karczmie Polskiej.
Kandydaci na Mielczanina Roku 2019 i 2020 (w kolejności alfabetycznej):
1. Bogdan Bieniek - ostatnie 21 lat to okres nieprzerwanej służby publicznej Bogdana Bieńka w odrodzonym samorządzie miasta Mielca. Od 1998 roku przez 16 lat był pierwszym zastępcą prezydenta Mielca, odpowiadając za oświatę, pomoc społeczną, żłobki, przedszkola, kulturę i sport. Obecnie z wielkim taktem, bezstronnością i profesjonalizmem pełni funkcję przewodniczącego rady miejskiej. Jest dyrektorem Wydziału Funduszy, Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Mielcu.
2. Aleksander Buczek - od 36 lat jest związany z mielecką oświatą, przez pierwsze 6 lat pracował na stanowisku nauczyciela przedmiotów zawodowych, a od 30 lat pełni wyróżniająco funkcję wicedyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, jednej z największych szkół na Podkarpaciu. Całą aktywność zawodową poświęca młodzieży i środowisku oświatowemu ziemi mieleckiej. Swoją kreatywnością doprowadził do tego, że nadzorowane przez niego Technikum Nr 3 w ogólnopolskim rankingu techników zdobyło tytuły: dwukrotnie srebrnej oraz dwukrotnie brązowej szkoły.
3. Magdalena Krępa - zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Mielcu. Z Mielcem i lokalną społecznością związana jest od lat. To absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu, klasy o profilu biologiczno-chemicznym, z maturą w 1985 r. Już po szkole średniej wiedziała, że dobre wyniki w nauce i empatię, wrażliwość na ludzką krzywdę, można połączyć w skutecznym działaniu. Postanowiła, że zostanie lekarzem i wróci do Mielca, by tu realizować się zawodowo. I to się udało. Studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie ukończyła w 1992 r. z tytułem lekarza medycyny.
4. Krzysztof Ślęzak - zawsze walczył o Mielec i jego ciągły rozwój. Jako wieloletni dyrektor oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu wraz ze współpracownikami pozyskał kilkuset inwestorów, którzy utworzyli w samym Mielcu kilkanaście tysięcy nowych miejsc pracy i zainwestowali tu kilka miliardów złotych. Obecnie jako dyrektor ds. rozwoju regionu Centrum Medycznego MEDYK dba o nasze zdrowie i myśli o dalszym rozwoju gospodarczym regionu.
5. Emilia Żola - mielczanka od urodzenia. Znana i ceniona działaczka społeczna, kulturalna i sportowa w regionie mieleckim. Już kilkanaście lat pełni funkcję wiceprezes PTG "Sokół 1893" w Mielcu i jest organizatorką wielu imprez sportowych i kulturalnych. Od ponad 40 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. W 2019 roku uhonorowana nagrodą starosty powiatu i prezydenta miasta Mielca za wieloletnią działalność na rzecz środowiska lokalnego, popularyzację sportu i kultury oraz propagowanie postaw patriotycznych. Mimo pandemii nie ograniczyła swojej pracy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.