Reklama

Reklama

Ksiądz Janusz Kłęczek - Mielczaninem Roku 2018! [FOTO, VIDEO]

Opublikowano: 26 czerwca 2019 22:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Decyzją czytelników Korso, a także Kapituły plebiscytu "Mielczanin Roku" - to ksiądz prałat Janusz Kłęczek, proboszcz parafii Świętego Mateusza z Mielca został wyróżniony tytułem "Mielczanin Roku 2018" i otrzymał skałkę Korso.

Dziś w Karczmie Polskiej oficjalnie rozstrzygnięto już 23. edycję plebiscytu Tygodnika Korso - "Mielczanin Roku". Zarówno w głosowaniu czytelników, jak i podczas obrad kapituły plebiscytu zdecydowano, że to właśnie proboszcz parafii św. Mateusza w Mielcu powinien zostać uhonorowany. 

- Wyróżnienie to przyznano mi bardzo niespodziewanie. Jestem zaskoczony. Bardzo trudno jest mi mówić o sobie. To co dziś usłyszałem to muszę powiedzieć, że jest mi niezmiernie miło. To co udaje się robić wspólnie z współpracownikami w Bazylice to zostało docenione. Bardzo za to dziękuję. To jest dla mnie zobowiązanie, żeby nie spoczywać na laurach - powiedział ks. Janusz Kłęczek.

Janusz Kłęczek już kilkanaście lat pełni urząd proboszcza najstarszej mieleckiej parafii św. Mateusza. W tym czasie postanowił, że jednym z jego zadań będzie całkowita zmiana postrzegania tej części miasta i działania w celu ożywienia starówki. Dzięki współpracy z magistratem udało się przeprowadzić gruntowną modernizację rynku i ulicy Mickiewicza, a także konserwację kościółka św. Marka. Przy parafii powołano Dom Dziennego Pobytu dla seniorów, a Bazylika Św. Mateusza przeszła gruntowną konserwację fresków. 

Skałkę Korso wręczył prezes Agencji Korso - Bogdan Rojkowicz

Specjalne wyróżnienie przypadło legendarnemu działaczowi sportowemu Edwardowi Kazimierskiemu, który w dowód uznania za wieloletnią pracę na rzecz mieleckiego sportu, otrzymał specjalny dylom - wyróżnienie od kapituły plebiscytu "Mielczanin Roku". 

Laudację o nowym Mielczaninie Roku przygotował i wygłosił Józef Witek.

Ksiądz Janusz Kłęczek otrzymał gratulacje m. in. od prezydenta Mielca i jego zastępców. Przedstawicieli rady miasta i powiatu mieleckiego. Od przedstawicieli miejskich instytucji, a także szefów mieleckich przedsiębiorstw. 

Partnerem Gali Mielczanin Roku jest firma "Hydrogaz" z Padwi Narodowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.