Reklama

MZBM podjął decyzję w sprawie czynszów dla przedsiębiorców. Naciski pomogły

Opublikowano: śr, 3 cze 2020 15:20
Autor:

MZBM podjął decyzję w sprawie  czynszów dla przedsiębiorców. Naciski pomogły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od końca marca 40 mieleckich przedsiębiorców dotkniętych skutkami koronawirusa walczyło o umorzenie czynszów za wynajem lokali będących w gestii MZBM. W dniu dzisiejszym (3 czerwca) sprawa ta znalazła swój finał. MZBM, który do tej pory był tylko skłonny odroczyć opłaty czynszowe, podjął decyzję o obniżeniu o 50 procent opłat czynszowych na 2 miesiące.

Sprawa umorzenia opłat czynszowych dla przedsiębiorców wynajmujących lokale komunalne była przedmiotem wielu interwencji przedsiębiorców i korespondencji na linii prezydent miasta -MZBM. Stawała dwukrotnie na posiedzeniach Rady Miasta. Pisały o tym media, w tym nasz portal korso.pl i tygodnik Korso.

Przez ponad dwa miesiące nic się nie zmieniało. MZBM stał na stanowisku, że może tylko odroczyć opłaty czynszowe na 3 miesiące. Przedsiębiorcy chcieli ich umorzenia. Pod wpływem kolejnych nacisków MZBM zmienił jednak zdanie.

W dniu dzisiejszym (3 czerwca) Zarząd MZBM podjął decyzję o obniżeniu o 50 proc. opłat czynszowych, bez opłat eksploatacyjnych obciążających wynajmowany lokal takich jak woda, ciepło, gaz, wywóz śmieci, których termin płatności przypada w czerwcu i lipcu. Decyzja ta dotyczy przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność określoną w odpowiednich rozporządzeniach rządowych w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego i czasowego zamknięcia ich firm. Jest to głównie działalność gastronomiczna, eventowa, targowa, twórcza związana z kulturą i rozrywką, fryzjerska i kosmetyczna, hotelarska, związana ze sportem, rozrywką i rekreacją, działalnością salonów tatuażu i piercingu, wyświetlaniem filmów.

- Podejmując tę decyzję zrezygnowaliśmy ze swoich przychodów jako MZBM, za wodę, gaz, ciepło, śmieci przedsiębiorcy muszą zapłacić bo to jest poza nami. Są to przychody innych przedsiębiorstw, my jesteśmy tylko pośrednikiem w ich pobieraniu – stwierdził Krzysztof Kosiba, prezes Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych sp.z.o.o. - Wniosek każdy zainteresowany przedsiębiorca musi złożyć sam w terminie do 15 czerwca – dodał prezes. - Wystarczy ten wniosek i zawarte w nim oświadczenie przedsiębiorcy, że spełnia wymogi określone w odpowiednich rozporządzeniach rządowych i zaprzestał działalność w wynajmowanym lokalu na określony czas.

Wnioski o obniżenie czynszy znajdują się na stronie MZBM w zakładce ogłoszenia. Po jego wypełnieniu wniosek należy złożyć na adres: Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Mielcu Sp.z.o.o, 39-300 Mielec ul. Biernackiego 1 , za pomocą poczty lub w siedzibie spółki w godz. 7.00-15.00 w terminie do 15 czerwca 2020 r.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    MAX

    Witam zainteresowanych. MZBM jednym czynsze obniża, a drugim podnosi, tym samym za niedługo będzie więcej wniosków o obniżenie płacenia ich lub umorzenie. Tym samy Pytam szanowny MZBM dlaczego Nasze bloki są brudne?, w klatkach śmierdzi Domestosem po umyciu przez panie sprzątające, Klatki są myte do połowy, bo wyżej się już nie chce myć. Ponadto Pa... Rozwiń