Reklama

Mielec: Kluby sportowe czekają na decyzję prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Mielec: Kluby sportowe czekają na decyzję prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już wkrótce zostanie uchwalony budżet miasta na 2019 roku. Wyczekują go między innymi stowarzyszenia sportowe, które szkolą i trenują dzieci oraz młodzież. Dla nich pieniądze otrzymywane w formie dotacji z miasta są często najważniejszą, a czasem i jedyną podstawą finansowania działalności.

Sprawą finansowania sportu dzieci i młodzieży, a co za tym idzie, kondycją finansową stowarzyszeń zajmowaliśmy się w połowie bieżącego roku. Z informacji, które udało nam się wówczas zebrać, wyłaniał się niezbyt optymistyczny obraz. 

Szukanie oszczędności, rezygnacja z wyjazdów, zbiórki pieniędzy, aż wreszcie praca trenerów za drobne sumy lub nawet za darmo - tak często wygląda obraz mieleckiego sportu oczami prezesów i trenerów klubów, do których na treningi chodzą setki młodych mielczan.

Przyznawanie dotacji przypomina loterię. Nie ma żadnego algorytmu. Tak naprawdę nikt nie wie, kto, ile i za co otrzymuje. Sukcesy czy ilość trenujących dzieci i młodzieży nie mają żadnego znaczenia. I tak jest w przypadku każdego klubu. 

Podczas kampanii wyborczej mówił o tym prezydent Jacek Wiśniewski. Przypominał, że już w 2015 roku proponował utworzenie algorytmu, z którego obliczane byłyby dotacje dla poszczególnych klubów. Wspominał również o projekcie Pałac Sportu. W jego ramach to urząd miasta mógłby być pracodawcą dla trenerów dzieci i młodzieży. 

Po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Mielca Jacek Wiśniewski nadal zaznacza potrzebę przyjrzenia się w/w pomysłom, aczkolwiek nie wiadomo, kiedy mogłyby one zostać wprowadzone w życie. – Nie mogę powiedzieć, czy pomysł algorytmu będzie wprowadzany już od tego roku – podkreśla Jacek Wiśniewski. 

Odpowiedź poznamy najpewniej w ciągu kilku najbliższych tygodni, gdy będzie uchwalany budżet na przyszły rok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE