Reklama

Jest komunikat w sprawie odwołania dyrektora szpitala powiatowego

Opublikowano:
Autor:

Jest komunikat w sprawie odwołania dyrektora szpitala powiatowego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 8 lutego br. Zarząd Powiatu Mieleckiego wypowiedział Dyrektorowi Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Panu Leszkowi Kwaśniewskiemu umowę o pracę, która wygaśnie z dniem 31 marca br.

Decyzję o wypowiedzeniu umowy dyrektorowi lecznicy podjęto w związku ze złą sytuacją finansową szpitala, niewłaściwym zarządzaniem szpitalem i narastającym konfliktem z organizacjami  związkowymi. Na rozwiązanie stosunku pracy ostatecznie wpłynął przedstawiony przez dyrektora Plan Finansowo – Rzeczowy, w tym Plan Inwestycyjny na rok 2019 Szpitala przewidujący stratę finansową wysokości 14 738 983,07 zł przy planowanym koszcie amortyzacji w roku 2019 wynoszącym 5 661 158,05 zł.  Wystąpienie  straty w tak dużej  wysokości oznaczałoby konieczność jej pokrycia przez podmiot tworzący - Powiat Mielecki. 

Zmiana personalna na stanowisku dyrektora szpitala jest jednym z działań Zarządu Powiatu Mieleckiego, które ma przyczynić się do poprawy jakości i sposobu zarządzania szpitalem, a tym samym ograniczyć przewidywaną stratę finansową placówki i podnieść bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu mieleckiego.

Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie zostaną ogłoszone konkursy na stanowiska: dyrektora szpitala oraz dyrektora medycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE