Reklama

Drugi most w Mielcu do 2019 roku

Opublikowano:
Autor:

Drugi most w Mielcu do 2019 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na budowę drugiego mostu w Mielcu z drogami dojazdowymi. Uruchomienia procedury w systemie komputerowym dokonał osobiście marszałek Władysław Ortyl.

Inwestycja „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 od Rzędzianowic do ul. Sienkiewicza w Mielcu wraz budową mostu na rzece Wisłoka” została wprowadzona do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Podkarpackiego z terminem wykonania do 30.10.2019 roku. Zadanie planowane jest do realizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 i na ten cel zarezerwowano 80 mln zł.

Program Funkcjonalno-Użytkowy dla przedmiotowej inwestycji został już zakończony, aktualnie Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na realizację w systemie „projektuj i buduj” pierwszej części zadania tj. budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 984 o długości 2,51 km biegnącego od nowobudowanego ronda na DW 983
w Rzędzianowicach na południowy wschód wraz z łącznicą długości 0,31 km do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w Mielcu.

W ramach budowy nowego odcinka drogi przewidywana jest:
- budowa 4-wlotowego ronda na DW 983,
- budowa nowego mostu przez rzekę Wisłoka o długości ok. 550 metrów,
- budowa 4-wlotowego ronda, skrzyżowania z drogą powiatową nr 1143R w Złotnikach,
- budowa łącznicy pomiędzy nowym odcinkiem drogi a ul. Sienkiewicza o długości 0,3 km,
- budowa dwóch 3-wlotowych rond w ramach połączenia projektowanej drogi z ul. Sienkiewicza w Mielcu (była droga wojewódzka Nr 985) oraz z wiaduktem nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 (w sprawie realizacji pozostałej części zadania tj. budowa wiaduktu nad ul. Sienkiewicza i linią kolejową nr 25 wraz z połączeniem poprzez 4-wlotowe rondo z ulicami Kosmonautów, Lotniskową i Szybowcową w Mielcu oraz budowy drugiej części drogi z Rzędzianowic do Piątkowca, wkrótce podpisany zostanie list intencyjny w podziału wykonania tych inwestycji)
- budowa oświetlenia na skrzyżowaniach, odpowiedniego odwodnienia drogi oraz kanalizacji deszczowej, zjazdów indywidualnych do działek sąsiadujących
- zapewnienie ciągłości komunikacji pieszych w obrębie skrzyżowań i wiaduktu.

Temat drugiego mostu będzie szczegółowo opisany w papierowym wydaniu Korso.

Zobacz materiał video:

Posłuchaj wypowiedzi marszałka Władysława Ortyla:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE