Reklama

Brakuje 2 mln na budowę biblioteki. Radni na razie wstrzymują się z decyzją.

Opublikowano:
Autor:

Brakuje 2 mln na budowę biblioteki. Radni na razie wstrzymują się z decyzją.  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta (28 listopada) radni obradowali nad przekazaniem kwoty 2 mln złotych do inwestycji modernizacji Biblioteki Miejskiej. Urzędnicy rozstrzygnęli przetarg. Można już podpisać umowę z wykonawcą. Jednak Radni PiS uważają, że z decyzją na przekazanie kolejnych funduszy trzeba wstrzymać się do momentu otwarcia ofert przetargowych na budowę hali sportowej MOSIR.

Miejscy urzędnicy pracują nad rozpoczęciem dwóch ogromnych inwestycji w Mielcu. Modernizacja Biblioteki Miejskiej będzie kosztować ok. 20 mln złotych. To najtańsza oferta jaką zaproponował jeden z oferentów w miejskim przetargu. Przed podpisaniem umowy z wykonawcą trzeba jeszcze zabezpieczyć dodatkowe 2 mln złotych. Dlatego też na sesji pojawiła się stosowna uchwała w tej sprawie. 

W trakcie dyskusji na temat uchwały wypowiedział się radny Józef Stala, który w imieniu radnych PiS zgłosił wniosek o wykreślenie tej uchwały z porządku obrad. Dodał, że decyzja w tej sprawie powinna być podjęta dopiero w momencie otwarcia ofert na budowę hali sportowej MOSIR (czyli po czwartku 30 września). 

Radni ostatecznie zdecydowali, że na chwilę obecną 2 mln złotych nie trafi na modernizację. Warto przypomnieć, że przetarg musi być rozstrzygnięty do 24 grudnia. Do tego czasu władze miasta muszą podpisać umowę z wykonawcą. Jeśli tego nie zrobią to trzeba będzie wybrać kolejną ofertę z przetargu, a ta jest droższa już o 3 miliony złotych. To generuje jeszcze większe koszty. Na koniec wypowiedział się jeszcze Przewodniczący Rady Marian Kokoszka, który uważa, że radni muszą zapoznać się z najnowszym konkursem dotacyjnym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowy program dotacyjny MKIDN otwiera możliwość pozyskania pieniędzy na tworzenie tzw. e-bibliotek. 

Posłuchaj Wiceprezydenta Jana Myśliwca:

Posłuchaj radnego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jakuba Ceny:

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE