Reklama

7 ognisk koronawirusa, w tym 1 w pow. mieleckim

Opublikowano:
Autor:

7 ognisk koronawirusa, w tym 1 w pow. mieleckim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na dzień dzisiejszy (24 września) w woj. podkarpackim jest 7 ognisk koronawirusa, w tym jedno w pow. mieleckim . Ponadto w 12 placówkach oświatowych jest zawieszenie zajęć bądź prowadzone jest nauczanie zdalne, w tym w jednej szkole w pow. mieleckim.

Ognisko koronawirusa w powiecie mieleckim to  firma Black Red White S.A. w Mielcu, w której  na dzień 22 września  potwierdzono 17 dodatnich przypadków wśród pracowników zakładu. Dochodzenie epidemiologiczne  w toku. Jeśli chodzi o szkoły to Szkoła Podstawowa w Gminach Małych gm. Borowa do dnia 25 września pozostaje w zdalnym systemie nauczania.

Inne duże ogniska koronawirusa w województwie podkarpackim to:
    • Ognisko w firmie KORAL – ogółem potwierdzono 20 wyników dodatnich w tym 16 pracowników i 4 osoby z kontaktu

    • Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie – potwierdzono zakażenie
SARS CoV- 2 u  6 osób z personelu medycznego.

    • Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego –  potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2 u 12 osób z personelu medycznego.
      
    • Ognisko w Szpitalu im. O. Pio w Sędziszowie Młp - łącznie w ognisku  potwierdzono  30 pozytywnych przypadków w tym u 13 pacjentów oraz u 16  osób z personelu medycznego oraz 1 osoby z kontaktu..  Wstrzymano przyjęcia na oddziały szpitalne, pacjentów z potwierdzonym  wynikiem przewieziono do oddziałów zakaźnych, personel medyczny z potwierdzonym zakażeniem przebywa w izolacji, a osoby ze styczności objęte są kwarantanną.
      
    • Dom Pomocy Społecznej w Piskorowicach gm. leżajsk–  Łącznie w ognisku potwierdzono  9 dodatnich wyników w tym u 5 pensjonariuszy  i  4 osób z personelu medycznego. Kwarantanną objęto wszystkie osoby  ze styczności.
      
    • Szpital Powiatowy w Strzyżowie – potwierdzono łącznie  41 wyników dodatnich  w tym u 15 pacjentów  oraz 25 pracowników szpitala i 1 osobę z kontaktu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE