Reklama

Żółte oznaczenia na schodach i drzwiach budynku Wydziału Komunikacji. Do czego służą?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Mielcu

Żółte oznaczenia na schodach i drzwiach budynku Wydziału Komunikacji. Do czego służą? - Zdjęcie główne

Takie oznaczenia mogą dziwić. Wyjaśniamy | foto Starostwo Powiatowe w Mielcu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czym są nowe, kontrastowe oznaczenia zainstalowane na schodach i drzwiach wejściowych budynku starostwa przy ul. Sękowskiego 2B w Mielcu? Są to tzw. FON-y, czyli ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Do czego one służą? Wyjaśniamy.

Uwagę odwiedzających budynek starostwa przy ul. Sękowskiego 2B mieszczący Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Wydział Komunikacji z pewnością zwróciły już nowe, kontrastowe oznaczenia zainstalowane m.in. na schodach i drzwiach wejściowych. To tzw. FON-y (system fakturowych oznaczeń nawierzchni), czyli, innymi słowy, ścieżki dotykowe zbudowane z elementów o różnych fakturach. Rozwiązanie to ułatwi osobom z dysfunkcjami dostanie się do środka budynku oraz późniejsze, sprawne poruszanie po jego wnętrzu. Prace ciągle trwają. 

Nie jest to jednak jedyna nowość, z której już niedługo skorzystać będą mogli pacjenci PPP. Na zewnątrz budynku trwa obecnie budowa windy. Natomiast w środku trwa montaż dotykowych tabliczek i piktogramów, a także pętli indukcyjnych. Te ostatnie sprawią, że głuchoniemi i użytkownicy aparatów słuchowych usłyszą czysty dźwięk pochodzący np. z mikrofonu rozmówcy i dostosowany do ich indywidualnych ubytków w słuchu.

 

To nie koniec inewstycji w tym budynku

 

Warto dodać, że równolegle do prac dostosowujących budynek do szczególnych potrzeb osób z dysfunkcjami, realizowane są także inwestycje podnoszące bezpieczeństwo wszystkich użytkowników obiektu, m.in. poprzez zwiększenie jego ochrony przeciwpożarowej.

W budynku już wkrótce działać zacznie nowy system ostrzegawczy, który, w razie potrzeby ewakuacji, wyemituje sygnały głosowe informujące m.in. o jej kierunku czy położeniu najbliższych wyjść ewakuacyjnych.

Łączny koszt realizowanych zadań to przeszło 800 tys. złotych.

Wszystkie z wymienionych wyżej inwestycji są realizowane w ramach projektu „Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych” współfinansowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dodatkowo, budowa windy wsparta została także dofinansowaniem z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy