Reklama

Znasz wybitnych mielczan? Zgłoś ich do Pieczęci!

Opublikowano: wt, 8 wrz 2020 11:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu zaprasza mielczan do zgłaszania kandydatur w V edycji Pieczęci Zasług Obywatelskich. To honorowe Odznaczenie przyznawane jest wybitnym mielczanom w uznaniu ich zasług, dorobku i osiągnięć na rzecz mieleckiego środowiska .

Wyboru laureatów dokonuje kapituła, spośród propozycji zgłaszanych przez społeczność mielecką.


W każdej edycji Pieczęć przyznawana jest dwóm kandydatom - jednemu spośród osób żyjących i jednemu spośród nieżyjących. Tegoroczna uroczystość wręczenia Odznaczenia, z udziałem gości oficjalnych i mielczan, odbędzie się w historycznym kontekście obchodów 550-lecia lokacji Mielca. 


Całość projektu jest prowadzona i koordynowana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej, jako wolontariat obywatelski.


Każdej edycji towarzyszy cykl odczytów tematycznych przygotowanych przez historyków mieleckich, adresowanych głównie do młodzieży mieleckich szkół ponadpodstawowych w celu popularyzacji wiedzy o wybitnych mieleckich postaciach. 

Laureaci Odznaczenia Pieczęcią Zasług Obywatelskich w edycjach w latach 2016 - 2020

  • Bł. ks. Roman Sitko- duchowny, zasłużona postać dla społeczności i rozwoju miasta 
  • Janusz Chodorowski– długoletni prezydent Mielca, zasłużony dla dynamicznego i zrównoważonego rozwoju miasta. 
  • Prof. Władysław Szafer– wybitny naukowiec, przyrodnik 
  • Mgr inż. Józef Oleksiak– zasłużony i wybitny konstruktor lotniczy
  • Gen. Władysław Sikorski - wybitny polityk zasłużony dla Ojczyzny, premier Rządu RP na uchodźstwie
  • Ks. Kazimierz Czesak– duszpasterz w parafii MBNP, zasłużony dla społeczności Mielca
  • Bracia Stanisław i Mieczysław Działowscy - pasjonaci i pionierzy lotnictwa mieleckiego i polskiego, konstruktorzy lotniczy
  • Anna Kolisz, prezes Ankol sp. z o.o. – za zasługi na rzecz rozwoju i promocji mieleckiego biznesu, szczególnie lotniczego, uhonorowana licznymi odznaczeniami i nagrodami polskimi i zagranicznymi. 

Zgłoszenia kandydatów do Odznaczenia  można składać do 20 października 2020 r. Więcej informacji, formularze i adresy dostępne są TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.