Reklama

Zamierzała rozpocząć nowe życie, nie udało się

Opublikowano:
Autor:

Zamierzała rozpocząć nowe życie, nie udało się - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Funkcjonariusze Straży Granicznej z Korczowej ujawnili fałszywe wizy oraz stemple zamieszczone w paszportach rodziny z Tadżykistanu. Cudzoziemka podróżująca z dwiema córkami zamierzała dotrzeć do Niemiec.

Obywatelki Tadżykistanu, matka (46l.) z dwiema córkami w wieku 12 oraz 19 lat zgłosiły się do kontroli wczoraj (21 listopada) na wjazd do Polski w Korczowej.

Funkcjonariusz SG kontrolujący paszporty cudzoziemek zakwestionował autentyczność zamieszczonych w nich hiszpańskiej oraz dwóch francuskich wiz.

Szczegółowe badania dokumentów na specjalistycznym sprzęcie potwierdziły podejrzenia związane z wizami. Dodatkowo okazało się, że w paszportach zamieszczone były także fałszywe stemple hiszpańskiej kontroli granicznej w celu zwiększenia wiarygodności.

Fałszerstwo potwierdzili również funkcjonariusze europejskich służb granicznych oddelegowani na Podkarpacie w ramach misji Frontex.

Matka oraz pełnoletnia córka usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa do czego się przyznały. Wyjaśniły, że sprzedały majątek i postanowiły wyruszyć na zachód Europy. Fałszywe wizy oraz stemple kupiły w trakcie pobytu w Moskwie, płacąc za nie łącznie 10 tys. euro. Następnie drogą lotniczą przybyły na Ukrainę. Ich celem były Niemcy, gdzie chciały osiedlić się na stałe.

Tymczasem cudzoziemkom wyznaczono karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Dodatkowo Straż Graniczna wydała im decyzję o odmowie wjazdu i skierowała z powrotem na Ukrainę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE