Reklama

Z policją bezpieczniej

Opublikowano:
Autor:

Z policją bezpieczniej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najmłodsi mieszkańcy całego powiatu mieleckiego przez cały wrzesień spotykają się z policjantami, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie i różnych zagrożeniach.

Dziennikarze Korso towarzyszyli funkcjonariuszkom, które spotkały się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Smoka Felusia w Mielcu.

Policjantki - st. sierż. Magdalena Skulimowska oraz mł. aspirant Urszula Chmura z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu opowiadały najmłodszym, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i ostrzegały ich przed zagrożeniami. Chodziło o to, by zaszczepić w dzieciakach dbałość o własne bezpieczeństwo.

Funkcjonariuszki nawiązały doskonały kontakt z dziećmi – a to z pewnością zaowocowało lepszym zapamiętaniem przekazanych informacji. Przedszkolaki odwdzięczyły się policjantkom zaśpiewaną piosenką i wspólnym tańcem.
Mieleccy funkcjonariusze, realizując programy profilaktyczne, od początku września i przez kilka kolejnych tygodni skupiać się będą przede wszystkim na bezpieczeństwie najmłodszych. Policjanci odwiedzili już kilkanaście placówek oświatowych, rozmawiając z dziećmi o tym, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły.

Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.
Funkcjonariusze wzięli również udział w seminarium organizowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W spotkaniach uczestniczyli policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy również zaangażowani są w działania prewencyjne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE