Reklama

Wyróżniony za to, że pomaga

Opublikowano:
Autor:

Wyróżniony za to, że pomaga - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości St. asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu został laureatem tegorocznej edycji plebiscytu "Policjant, który mi pomógł". Sam podkreśla, że wstąpił w szeregi policji, właśnie po to, aby pomagać ludziom.

Kilka dni w Warszawie spędził st.asp. Marcin Błażejowski z Komendy Powiatowej Policji z Mielca, który został nagrodzony w tegorocznej IX edycji plebiscytu ogólnopolskiego konkursu "Policjant, który mi pomógł". Inicjatorem plebiscytu jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Konkurs, ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.

W tym roku zaszczytna nagroda została przyznana między innymi mieleckiemu dzielnicowemu, który na kilka dni wyjechał do Warszawy, aby odebrać gratulacje od najważniejszych osób w Państwie.

W piątek laureaci plebiscytu wzięli udział w spotkaniu z komendantem głównym policji nadinsp. dr. Jarosławem Szymczykiem oraz jego zastępcami mł. insp. Andrzejem Szymczykiem  oraz insp. Heleną Michalak. Podkarpacki garnizon policji reprezentował komendant wojewódzki policji w Rzeszowie insp. dr Krzysztof Pobuta, komendant powiatowy policji w Mielcu kom. Jacek Juwa oraz sam laureat st.asp. Marcin Błażejowski.

W spotkaniu wziął również udział wiceminister Jarosław Zieliński. Podczas spotkania laureatom zostały wręczone nagrody.

Kolejnego dnia w czasie Centralnych Obchodów Święta Policji odbyły się uroczystości na placu Piłsudskiego w Warszawie, tam st.asp. Marcin Błażejowski otrzymał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka, Komendanta Głównego Policji nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz Kierowniczki Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” Renaty Durdy pamiątkową statuetkę laureata konkursu oraz list gratulacyjny.

Nagroda w plebiscycie to ogromne wyróżnienie dla st.asp. Marcina Błażejowskiego. Jak sam podkreśla, to dla niego zaszczyt i wielka motywacja do pracy. Wstąpił w szeregi policji, aby pomagać ludziom. Dzielnicowy dodaje, że służba to także rodzinna tradycja - jego ojciec jest emerytowanym policjantem.

St.asp. Marcin Błażejowski to funkcjonariusz z 12-letnim stażem służby, który od 10 lat pracuje jako dzielnicowy. Lubiany przez kolegów i przełożonych, przez których określany jest jako pomocny i profesjonalny podczas wykonywania obowiązków służbowych. Jego doświadczenie i zaangażowanie we współpracy ze społeczeństwem zaowocowało wyróżnieniem w najważniejszym ogólnopolskim plebiscycie zaadresowanym do obywateli, którym pomogli policjanci.

Tego samego dnia odbyła się również uroczystość w Zamku Królewskim, gdzie zostały wręczone policjantom nominacje i odznaczenia. Odznaczono w sumie 46 osób i jedną pośmiertnie. Wśród odznaczonych policjantów był również policjant z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu st.asp. Bartosz Gracz. Bartosz Gracz został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant za realizację czynności służbowych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli powiatu mieleckiego oraz szereg innych czynności oraz inicjatyw związanych z bezpieczeństwem i zmniejszeniem przestępczości na naszym terenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE