Reklama

Wybory 2018. PiS wystawi Marszałka Władysława Ortyla w wyborach do Sejmiku

Opublikowano:
Autor:

Wybory 2018. PiS wystawi Marszałka Władysława Ortyla w wyborach do Sejmiku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szef Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości na Podkarpaciu Marek Kuchciński zaprezentował kandydatów do przyszłych wyborów samorządowych do Sejmiku Woj. Podkarpackiego. Będzie nim m. in. Władysław Ortyl, obecny Marszałek Podkarpacia pochodzący z Mielca.

Jak przyznał na konferencji prasowej Marek Kuchciński, PiS na Podkarpaciu chce wygrać wybory samorządowe. Już teraz lokalni politycy PiSu oceniają swoje poparcie na ok 70 proc. PiS w Sejmiku Województwa rządzi od 2013 roku i ma 19 osobową reprezentację.

Liderem listy w Rzeszowie oraz powiaty: leżajski, łańcucki i rzeszowski jest przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Jerzy Cypryś. Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl otwiera listę PiS w okręgu utworzonym z powiatów: dębickiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego i strzyżowskiego. W okręgu nr 3, obejmującym Tarnobrzeg oraz powiaty: kolbuszowski, niżański, stalowowolski i tarnobrzeski, liderem jest wojewoda podkarpacki w latach 2005-07 Ewa Draus. Członek zarządu województwa Piotr Pilch jest liderem na liście w okręgu nr 4, który obejmuje Przemyśl wraz z powiatami: jarosławskim, lubaczowskim, przemyskim i przeworskim. Natomiast wieloletni radny sejmiku i dyrektor rzeszowskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Jerzy Borcz jest liderem listy w okręgu nr 5, obejmującym Krosno oraz powiaty: bieszczadzki, brzozowski, jasielski, krośnieński, leski i sanocki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE