Reklama

[WRACAMY DO TEMATU] Tymczasowy areszt i zarzuty dla kierowcy ciężarówki

Opublikowano:
Autor:

[WRACAMY DO TEMATU] Tymczasowy areszt i zarzuty dla kierowcy ciężarówki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę Sąd Rejonowy w Staszowie orzekł o tymczasowym aresztowaniu 39-letniego mężczyzny zatrzymanego w minioną środę. Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów w tym zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu interweniujących funkcjonariuszy.

W minioną środę w miejscowości Winnica (gmina Połaniec) doszło do zdarzenia drogowego. Tuż po godzinie 23:00, 39-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki mercedes uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Chcąc uniknąć kontroli drogowej mężczyzna kilkukrotnie usiłował staranować radiowóz, w którym znajdowali się policjanci. Ponadto w trakcie pościgu 39-latek, który znajdował się w stanie nietrzeźwości popełniał szereg wykroczeń w ruchu drogowym stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych.

W sobotę nieodpowiedzialny kierowca ciężarówki usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego oraz wymuszenie czynności urzędowych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyzna za szereg przewinień, których się dopuścił może spędzić nawet kilka lat w zakładzie karnym.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś zdrowie lub życie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE