Reklama

Wojewoda podkarpacki przestrzega. Możemy wejść w strefę czerwoną

Opublikowano:
Autor:

Wojewoda podkarpacki przestrzega. Możemy wejść w strefę czerwoną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty (3 października) miasto Rzeszów i dwa powiaty- dębicki i mielecki – są w tak zwanej żółtej strefie obostrzeń koronawirusowych. Jednocześnie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przestrzega, że jest to ostrzeżenie i wyraźny sygnał, że możemy wejść w strefę czerwoną.

Słowa te wojewoda wypowiedziała w rozmowie z dziennikarzem portalu nowiny24.

Dziś (4 października) Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformował o kolejnych 141 przypadkach zakażeń w woj. podkarpackim. I znów w czołówce są miasto Rzeszów – 24 osoby zakażone, a ponadto powiat jarosławski – 17 osób, rzeszowski – 16, dębicki – 15 i mielecki 13.

W powiecie mieleckim najtrudniejsze sytuacja na dziś jest w Szpitalu Specjalistycznym, w którym przybywa zakażonych koronawirusem. Aktualnie jest to 32 osoby, w tym 8 pacjentów i 24 osoby personelu.

Na części oddziałów wstrzymano planowe zabiegi. Mieszkańcy powiatu coraz bardziej się niepokoją czy nie zostaną wstrzymane przyjęcia osób chorych na koronawirusa.

Zapytana przez nas  o to w piątek ( 2 października) Aneta Dyka- Urbańska, rzecznik prasowy szpitala powiedziała.

- Nasze oddziały, na których leczymy osoby chore na koronawirusa są w znacznej części zapełnione, choć do tej pory mieliśmy tylko jeden przypadek odesłania osoby chorej z dodatnim wynikiem, ale nie była to sprawa związana typowo z brakiem miejsca, chodziło o inne kwestie zdrowotne.

 Jednocześnie dodała.
 

- Oczywiście, jeśli chorych na koronawirusa będzie przybywać w dużym tempie, to może się zdarzyć, że w jakiejś chwili nie będziemy w stanie przyjmować kolejnych pacjentów, ale najpewniej byłoby to czasowe. Na razie takiej sytuacji jednak nie ma, personel cały czas stara się działać sprawnie i jeśli tylko pacjent jest w dobrej formie i może iść do domu, jest wypisywany, a to oczywiście gwarantuje miejsce dla kolejnego. Są też bieżące reorganizacje i zmiany logistyczne, które pozwalają unikać odsyłania pacjentów z objawami zakażenia koronawirusem.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE