Reklama

Większe pieniądze na upragnione rondo w Woli Mieleckiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mapy Google

Większe pieniądze na upragnione rondo w Woli Mieleckiej - Zdjęcie główne

Mieszkańcy naszego powiatu już od wielu lat czekają na rondo w Woli Mieleckiej. | foto Mapy Google

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd województwa wyraził zgodę na zwiększenie udzielonej pomocy finansowej dla samorządu powiatu mieleckiego w wysokości półtora miliona złotych na budowę ronda w Woli Mieleckiej. Prace powinny się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Mieszkańcy Woli Mieleckiej od lat zabiegają o budowę ronda na drodze prowadzącej na stary most w Mielcu. Zakończyła się budowa ostatniego etapu obwodnicy Mielca na odcinku Piątkowiec – Rzędzianowice. Jego otwarcie zmniejszyło co prawda natężenie ruchu w Woli Mieleckiej, ale wciąż kierowcy z dróg dojazdowych w Woli Mieleckiej mają problem z włączeniem się do ruchu, stąd potrzeba budowy wspomnianego ronda.

 

Obecna decyzja zarządu województwa podkarpackiego o zwiększeniu finansowania tej inwestycji jest już kolejną w tej sprawie. Poprzednia została podjęta ponad rok temu, a przydzielona kwota wynosiła 625 tysięcy złotych. Niestety, poprzez przedłużające się procedury samorząd powiatu mieleckiego, który jest inwestorem, nie rozpoczął jeszcze inwestycji. W międzyczasie, w związku z otwarciem drogi łączącej nowy most na Wisłoce z Piątkowcem, zmienił się status drogi w Woli Mieleckiej, w ciągu której powstanie rondo.

Zaistniała formalna konieczność zmiany formy pomocy finansowej, jakiej samorząd województwa udziela powiatowi. Pozwoli to rozpocząć powiatowemu samorządowi inwestycję jeszcze w tym roku, w szczególności wobec otrzymanego 12 kwietnia zawiadomienia o wydaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)  na zadanie, zawierającej klauzulę natychmiastowej wykonalności.

- Podtrzymujemy nasze zobowiązania. Powiat może prowadzić wszelkie procedury zmierzające do budowy tego ronda. Podjęliśmy zobowiązanie pomocy i ani przez moment z naszej deklaracji się nie wycofywaliśmy. Samorząd województwa zrealizował bardzo dużo inwestycji w zakresie infrastruktury drogowej w powiecie mieleckim. To m.in. obwodnica zachodnia wraz z nowym mostem na Wisłoce, to obwodnica wschodnia, a w planach jest droga lotniskowa, która będzie domknięciem tego układu. Z kolei PKP PLK przy wsparciu Funduszy Europejskich z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego buduje wiadukt kolejowy. Inwestycja samorządu powiatu, ze wsparciem naszym i gminy Mielec, będzie kolejnym istotnym wkładem w poprawę funkcjonowania tego układu w regionie mieleckim – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wójt gminy Mielec również podtrzymał deklarowane wsparcie. Samorząd gminy przekaże 650 000,00 zł.

- Mieszkańcy naszej gminy liczą, że ta inwestycja szybko się rozpocznie. Wspieramy ją na miarę możliwości budżetu naszej gminy. Po ostatnich inwestycjach samorządu województwa, budowa ronda w Woli Mieleckiej sprawi, że ten nowy układ drogowy będzie kompletny i poruszanie się po gminie bardziej komfortowe – powiedział wójt Józef Piątek.

Oprócz wsparcia gminy Mielec, Powiat Mielecki i Województwo Podkarpackie pokryją  solidarnie pozostałą kwotę 3 004 730,98 zł, tj. powiat 1 502 365,49 zł i województwo kwotę 1 502 365,49 zł (w ramach której powiat wypłaci odszkodowania właścicielom w przewidywanej kwocie 100 000,00 zł). Kwestię pomocy dla powiatu mieleckiego procedował będzie jeszcze sejmik województwa.

Oby tylko prace zaczęły się jak najszybciej, a wymarzone przez kierowców rondo zapewniało na tym skrzyżowaniu więcej bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy