Reklama

Wesele, śpiew i inne atrakcje

Opublikowano:
Autor:

Wesele, śpiew i inne atrakcje - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 i 11 listopada w Radomyślu Wielkim odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 

Już w najbliższą niedzielę (10 listopada) o godz. 17.00 w miejscowym Zespole Szkół  wystawione zostanie widowisko słowno - muzyczne pt. „Wesele w Bronowicach”. To inicjatywa zespołu wokalno - teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu oraz Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Spektakl potrwa ok. 50 minut.

- Jest to drugie widowisko wystawiane przez naszą szkołę w tym roku. Pierwsze pt. „Poezjo, wzbudź ducha narodu” było wystawiane wiosną br. w Radomyślu Wielkim i Mielcu. Program spotkał się ze sporym aplauzem publiczności i zdobył wielkie uznanie w środowisku. Liczymy, że teraz będzie podobnie, serdecznie zapraszamy – informuje Piotr Masłyk, dyrektor SP Zdziarzec.

Z kolei 11 listopada obchody rozpoczną się one o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Następnie zgromadzeni przejdą na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewany zostanie „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dopełni wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

- Do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji zapraszamy wszelkie instytucje i organizacje, a także wszystkich mieszkańców gminy, którzy chcą wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a później inne pieśni patriotyczne – przekazują organizatorzy.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE