Reklama

Ważna wiadomość dla rodziców dzieci szkolnych. Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy

Opublikowano:
Autor:

Ważna wiadomość dla rodziców dzieci szkolnych. Będzie dodatkowy zasiłek opiekuńczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie wypłacany dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dzieci, które 1 września pójdą do szkół. Jeden warunek? Szkoła, w której uczą się dzieci, musi wprowadzić nauczanie zdalne.

- Kiedy szkoła będzie podlegała procedurze zdalnego nauczania będzie możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego przez tych rodziców – powiedział w czwartek (20 sierpnia) podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

W tym tygodniu Senat przyjął nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, która przewiduje wypłatę zasiłku opiekuńczego w sytuacji kiedy w szkole po 1 września zostanie wprowadzone nauczanie zdalne.

Zasiłek  opiekuńczy  zostało wprowadzony po raz pierwszy w marcu i był wypłacany nieprzerwanie przez 137 dni. Pieniądze przysługiwały rodzicom, którzy musieli zaopiekować się dzieckiem w czasie, gdy zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach były zawieszone.

Pieniądze w ramach zasiłku wypłacane są za każdy dzień, sprawowania opieki nad dzieckiem w wysokości 80 proc. wynagrodzenia

Za okres od połowy marca do końca lipca ZUS wypłacił 1,3 mln zasiłków opiekuńczych.


CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE