Reklama

Waleczne roboty z ZST Mielec

Opublikowano:
Autor:

Waleczne roboty z ZST Mielec - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu ponownie znaleźli się na podium ogólnopolskiego konkursu z robotyki – Diversity 2016.

Zorganizowany po raz XV finał konkursu Diversity pod patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej odbył się w Krakowie. Głównym organizatorem konkursu była firma Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. Jednocześnie była to V edycja rywalizacji robotów klasy Mini-Sumo.

Szesnaście najlepszych 4-osobowych zespołów z całej Polski rywalizowało na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie w zawodach robotów Mini-Sumo.

W tym roku pierwszy dzień finału dał wszystkim finalistom przedsmak tego, co miało ich czekać podczas gali finałowej drugiego dnia. Poza zwiedzaniem Centrum Oprogramowania Motorola Solutions, pomimo zmęczenia podróżą, finaliści stanęli przed niełatwym zadaniem stworzenia i zaprogramowania w języku Java wirtualnego robota, który następnie miał przystąpić do rywalizacji z przeciwnikami na platformie Robocode.

Więcej w 31 numerze Korso

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE