Reklama

W pow. mieleckim rekord zakażeń. Woj. podkarpackie nowym epicentrum COVID-19 w Polsce

Opublikowano:
Autor:

W pow. mieleckim rekord zakażeń. Woj. podkarpackie nowym epicentrum COVID-19 w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała dziś (20 października) o 57 przypadkach zakażeń w powiecie mieleckim. Jest to dobowy rekord dotychczasowych zachorowań. Równie niepokojące dane dotyczą całego województwa podkarpackiego, które wraz z woj. opolskim ma największy odsetek pacjentów kierowanych na testy z pozytywnych wynikiem.

Dzisiejsze 57 zakażonych w powiecie mieleckim daje w sumie 849 zakażonych od początku pandemii koronawirusa. Jest to niechlubny trzeci wynik w woj. podkarpackim. Przed pow. mieleckim jest tylko pow. jarosławski i miasto Rzeszów.

Dużym ogniskiem koronawirusa w tym powiecie wciąż pozostaje Dom Pomocy Społecznej w Mielcu, w którym wykryto 24 przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 15 u personelu i 9 u pensjonariuszy.

Równie niepokojące dane dotyczą całego województwa podkarpackiego, które wraz z woj. opolskim ma największy odsetek pacjentów kierowanych na testy z pozytywnych wynikiem.

W woj. podkarpackim zsumowana liczba testów z całego tygodnia pokazuje, że 51,9 procent skierowanych na testy osób  ma wynik pozytywny. Jeszcze gorzej wychodzi to w woj. opolskim gdzie w ciągu tygodnia pozytywny wynik uzyskało 56 proc. pacjentów. Dla porównania podajmy, że średnia dla Polski wynosi 20 proc.

Jak wyraził się na łamach portalu WP Michał Rogalski, autor najbardziej kompletnej bazy danych o epidemii koronawirusa w Polsce,  możliwe, że w województwach opolskim i podkarpackim epidemia całkowicie wyrwała się spod kontroli. To tam największy odsetek pacjentów kierowanych na testy, uzyskuje wynik pozytywny. Ponad połowa testów dodatnich, te dane szokują.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE