Reklama

Uzdrowiska wkrótce wznowią działalność. Ale przed wyjazdem trzeba zrobić test!

Opublikowano: pon, 1 cze 2020 21:49
Autor:

Uzdrowiska wkrótce wznowią działalność. Ale przed wyjazdem trzeba zrobić test! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uzdrowiska wznowią działalność od 15 czerwca. Wielu pacjentów z powiatu mieleckiego czekało na tę decyzję. Osoby czekające na leczenie uzdrowiskowe będą mogły je rozpocząć lub kontynuować, jeśli były zmuszone je przerwać z powodu pandemii. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

NFZ wyjaśnia, że leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:

  •  mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca – realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania;
  •  mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca;
  •  musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni) oraz kolejnym pacjentom czekającym na rozpoczęcie leczenia.

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Testy będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego w punktach pobrań zwanych drive-thru. Testy sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Podstawą do wykonania testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 jest skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową.

Prezes NFZ Adam Niedzielski wyjaśnia, że o tym, gdzie wykonać takie badanie, pacjenta poinformuje pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ.

"Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego będzie mogła poddać się badaniu" – wskazał.

Wynik testu przed wyjazdem przekaże pacjentowi uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W razie negatywnego wyniku testu uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Szczegółowe informacje i adresy punktów pobrań, w których można wykonać test, dostępne są na stronach oddziałów wojewódzkich NFZ i pod bezpłatnym numerem Telefonicznej Informacji Pacjenta: 800-190-590.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.