Opublikowano:
Autor:

Tym razem FKS Stal Mielec uległa Puszczy Niepołomice. - Zdjęcie główne

Przeczytaj również:

WiadomościW drugiej kolejce Puszcza Niepołomice pokonała FKS Stal Mielec 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa dla Niepołomic zdobył w 78 minucie Konrad Stępień.

Decydujący gol padł w 78. minucie, a jego autorem był Konrad Stępień. I w tym miejscu znów trzeba zrobić pokłon w kierunku trenera Tułacza. Miał bowiem nowa – Stępień pojawił się na boisku kilka chwil przed tym, jak umieścił piłkę w bramce. Nie była to bramka wirtuozerska. Stępień najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i mierzonym strzałem w dalszy róg bramki pokonał bezradnego Seweryna Kiełpina. Wcześniej emocji było, jak na lekarstwo. Żadna z drużyn nie potrafiła narzucić przeciwnikowi swoich warunków gry. W efekcie brakowało klarownych sytuacji. Stal Mielec najgroźniejsza była w pierwszej połowie. W 21. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Mateusz Spychała, tuż przed polem karnym podał do Bartosza Nowaka, który zdecydował się na strzał. Piłka minimalnie minęła bramkę Puszczy. 11 minut później nieźle przymierzył Banaszewski, ale piłka po jego strzale ugrzęzła w bocznej siatce. Poza tym była kilka niecelnych wrzutek, parę ciekawych szarż, ale brakowało tego, co w piłce jest najważniejsze – strzałów celnych. Mielczanie zmarnowali również „piłkę meczową”. W doliczonym czasie gry w świetnej okazji znalazł się Bartosz Nowak, ale jego strzał był…niecelny. Po chwili z wygranej mogli cieszyć się piłkarze i sztab szkoleniowy Puszczy. Nie mogli sobie wymarzać lepszego prezentu na 95-lecie klubu i inaugurację sztucznego oświetlenia na miejscowym stadionie. Z kolei Stal zagrała dużo gorzej, niż tydzień wcześniej w Krakowie. Artur Skowronek z pewnością będzie miał sporo materiału do analizy.

Fortuna 1 Liga
PUSZCZA NIEPOŁOMICE – FKS STAL MIELEC 1:0 (0:0)
Stadion Miejski przy ul. Kusocińskiego 2 w Niepołomicach, godz.19.23

Bramki:
1:0 – 78 min – Konrad Stępień

PUSZCZA: 99. Miłosz Mleczko – 3. Michał Czarny (c), 4. Partyk Fryc, 8. Longinus Uwakwe, 9. Krzysztof Drzazga (87′ 14. Dawid Ryndak), 11. Marcin Stefanik, 18. Kamil Poźniak (72′ 5. Konrad Stępień), 19. Marcin Orłowski, 23. Piotr Stawarczyk, 25. Wiktor Żytek (85′ 10. Hubert Tomalski), 27. Mateusz Bartków
Rezerwowi: 22. Damian Smoleń, 2. Łukasz Szczepaniak, 7. Marcel Kotwica, 26. Marek Kuzma
Trener: Tomasz Tułacz

STAL: 87. Seweryn Kiełpin, 4. Martin Dobrotka, 5. Marcel Gąsior, 9. Andreja Prokić, 16. Josip Soljić (79′ 99. Sebastian Bergier), 17. Bartosz Nowak, 22. Mateusz Spychała, 23. Krystian Getinger, 30. Łukasz Wroński (64′ 28. Sergio Mendigutxia), 33. Maksymilian Banaszewski (74′ 20. Grzegorz Tomasiewicz), 51. Rafał Grodzicki (c)
Rezerwowi:  29. Damian Primel, 6. Leandro, 10. Waldemar Gancarczyk, 15. Arkadiusz Górka
Trener: Artur Skowronek

Sędziowie: Paweł Pskit, Marcin Hankiewicz, Filip Sierant, Bartosz Banasiak (Łódź)
Delegat: Wojciech Zając (Rzeszów)
Żółte kartki: Michał Czarny, Krzysztof Drzazga, Marcin Stefanik – Łukasz Wroński