Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 50/2019

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 50/2019 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Specjaliści już od jakiegoś czasu ostrzegają przed wielkim kryzysem, jaki zaczyna dotykać branżę motoryzacyjną w Niemczech. Czy w ten dołek wpadła też mielecka strefa? Czy konsekwencje poniosą także pracownicy naszych firm? Grupowe zwolnienia stają się rzeczywistością...

 

Ze strefy na zasiłek
Specjaliści już od jakiegoś czasu ostrzegają przed wielkim kryzysem, jaki zaczyna dotykać branżę motoryzacyjną w Niemczech. Czy konsekwencje poniosą także pracownicy firm na mieleckiej strefie?

 

O krok od tragedii
Dziś już nikt nie wyobraża sobie życia bez prądu. Jak żyć bez oświetlenia, lodówki, zamrażarki czy nawet telewizora? Krótka awaria wystarczy, żeby wszyscy z utęsknieniem oczekiwali, kiedy znów prąd popłynie po liniach energetycznych... Czasami jednak prąd może przynosić więcej szkody niż pożytku. Tak jak w przypadku pana Jana z Rzemienia. Pozbawiony prądu z sieci, został wyposażony w agregat. Urządzenie, które miało nieść pomoc, omal nie doprowadziło do tragedii...

 

Stało się! Będą wyższe podatki
Rada Miasta w Mielcu jednak podwyższyła stawki podatków na 2020 rok. Sytuacja zmieniała się w ciągu tygodnia. Magistrat przygotował swoją propozycję poprawek do budżetu. Na wniosek prezydenta rada miasta zwołała się na sobotę, 7 grudnia. Ostatecznie udało się przegłosować podwyżki.

 

Dyrektor "elektryka" odpowiada
Konflikt w Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu na linii dyrektor - nauczyciele trwa w najlepsze. Jak się dowiedzieliśmy, starostwo podejmuje działania naprawcze już od maja, ale - jak widać - z marnym skutkiem. Eskalacja problemu nastąpiła w końcówce listopada. Spotkaliśmy się z Lidią Gereło - dyrektorem szkoły i zadaliśmy kilka ważnych pytań.

 

Prawdziwe życie kontra procedury
Mieleckie starostwo przejęte losem i sytuacją skonfliktowanego środowiska nauczycielskiego z dyrekcją Zespołu Szkół im. J. Groszkowskiego postanowiło zabrać głos. Swój pogląd na obecną sytuację przedstawił wicestarosta Andrzej Bryła, który jest odpowiedzialny za oświatę. Mierzył się również z pytaniami dziennikarzy.

 

Ja też chcę pracować!
Czy nasz mielecki rynek pracy jest otwarty na osoby z niepełnosprawnością? Czy pracodawcy dają możliwość rozwijania się i życia w społeczeństwie ludziom dobrze wykształconym, ale z grupą inwalidzką? Mieliśmy okazję porozmawiać z panem Wojciechem Piątkiem, który ze względu na swoją chorobę nie może znaleźć pracy.

 

Pomóżmy mieleckiej rodzinie
O tym, że warto pomagać, uczymy swoich najmłodszych członków rodziny. Teraz my pokażmy, jak się to robi. Jedna z mieleckich rodzin potrzebuje naszego wsparcia.

 

Nasz Jasiek w finale "MAM TALENT"
Pochodzący z Tuszymy Janek Szynal wystąpił w finałowym odcinku programu "Mam Talent" emitowanego przez TVN. Podczas występu towarzyszyli mu rodzice, najbliżsi, a także redakcja Korso.

 

Mamy ćwierćfinał!
Po 25 latach przerwy PGE Stal Mielec znów zagra w ćwierćfinale Pucharu Polski. W czwartek mielczanie pokonali Błękitnych Stargard i zameldowali się w najlepszej "ósemce" tych rozgrywek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE