Reklama

Reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 24/2020

Opublikowano: 16 czerwca 2020 09:35
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 24/2020 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch mężczyzn pochłonęła woda minionej soboty w naszym regionie. 55-letni mężczyzna utonął w stawie w Dulczy Wielkiej gm. Radomyśl Wielki, 30-letni w Wisłoce w okolicy ulicy Rzecznej w Mielcu. Ciało tego drugiego odnaleziono dopiero następnego dnia.

Najważniejszy mecz Szymona. Potrzebuje naszej pomocy!
Szymon ma 13 lat, pochodzi z Wadowic Górnych. Szymek zawsze był aktywnym, radosnym dzieckiem, ale jego główną i największą pasją była zawsze i nadal jest - piłka nożna. W grudniu 2018 Szymon trafił do Instytutu Matki i Dziecka, gdzie w styczniu 2019 usłyszał diagnozę - nowotwór złośliwy kości udowej - kostniakomięsak z licznymi przerzutami do płuc.

 

Obostrzenia wykańczają przedszkola i żłobki
Rodzice, których dzieci są zapisane do prywatnych przedszkoli i żłobków, muszą płacić czesne, mimo że ich dzieci nie uczęszczają na zajęcia. Z kolei właściciele placówek, którzy muszą ponosić ogromne koszty stałe, bez tych pieniędzy przestaną funkcjonować. To jest trudna sytuacja dla wszystkich. - W zabawach weselnych może uczestniczyć 150 osób, a my mamy takie surowe obostrzenia! - oburzają się właściciele placówek edukacyjnych.

 

Kościół i urząd zamknięte przez koronawirusa
Kościół w Kiełkowie (gm. Przecław) został zamknięty do odwołania. W parafii Zmartwychwstania Pańskiego stwierdzono przypadek koronawirusa.

 

Odszedł ksiądz Burek
8 czerwca 2020 zmarł ks. Władysław Burek, wieloletni katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu i wychowawca pokoleń mielczan. Kapłan od wielu lat związany był z mielecką parafią św. Mateusza. Wiadomość o śmierci kapłana podał ks. Łukasz Niepsuj - notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Ks. Władysław Burek ostatnie lata przebywał w Domu Księży Emerytów Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

 

Zakłócenie matur e-mailem o terrorystach
Drugi dzień matur (egzamin z matematyki) został zakłócony w niektórych mieleckich szkołach średnich. 9 czerwca w godzinach porannych dyrektorzy niektórych mieleckich szkół średnich otrzymali e-maile z informacjami o rzekomych planowanych atakach terrorystycznych na obiekty szkolne.

 

Słupy na kolejnych ulicach
W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, jak mieszkańcy ul. Brata Alberta skarżyli się na montowane betonowe słupy, które poprowadzą sieć światłowodową. Po naszej publikacji zgłosili się do nas mieszkańcy ul. Śliwy.

 

Trzeba sprawdzić drzewa
Po tym, jak po ostatniej burzy duży konar spadł na auto na al. Niepodległości, mieleccy radni zaapelowali do magistratu, żeby przeprowadził audyt wszystkich drzew znajdujących się w obrębie tej ulicy.

 

Koronawirus nie odpuszcza
Wiele osób zaczyna wątpić w to, czy koronawirus istnieje. Nie stosują się do zaleceń. Nie noszą maski w miejscach publicznych. Tymczasem po kilku tygodniach nagle na Podkarpaciu pojawiło się kilkanaście nowych zakażeń. Jedno z nich dotyczy także naszego mieleckiego powiatu.

 

Lipa wciąż czeka na twój głos
Do tej pory najsłynniejszą lipą w naszym kraju była ta z Czarnolasu, pod którą poeta Jan Kochanowski siadywał i pisał wiersze. Ale już wkrótce tamto drzewo może zostać zdetronizowane! Lipa z Dulczy Wielkiej gm. Radomyśl Wielki walczy bowiem o tytuł "Drzewa Roku" i jest bardzo blisko realizacji tego celu.

 

W Mielcu powstała jedyna w Europie innowacyjna woda
Dwie firmy z Mielca – MBA S.A. i współpracująca z nią Navitel Sp. z o.o. opracowały innowacyjny produkt Aquasmart NPO3, czyli wodę o strukturze nanopęcherzyków z zamkniętymi w nich nanocząsteczkami ozonu. Produkt ten może mieć bardzo szerokie zastosowanie - do dezynfekcji, w medycynie, kosmetologii, uprawie warzyw i owoców, hodowli drobiu i ryb, oczyszczalniach ścieków. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie w Polsce i Europie, a na świecie podobne stosują jedynie Japończycy.

 

Wreszcie kop finansowy dla dużych
Z dużym opóźnieniem, ale wreszcie pojawiła się możliwości wsparcia finansowego dla dużych firm w ramach tak zwanej tarczy finansowej. Dla tej grupy przedsiębiorstw przewidziana jest kwota 25 mld zł z przeznaczenie na różne formy pożyczek, w tym częściowo umarzalnych oraz wsparcie inwestycyjne. Mikro, małe i średnie firmy z tarczy finansowej już korzystają, a kwota przekazanych im środków to 48 mld zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.