reklama

Tygodnik Regionalny KORSO nr 17/2020

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny KORSO nr 17/2020 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKoronowirus ma dwie twarze. Z jednej strony, pomógł nam ujawnić to, co w ludziach najlepsze - chęć niesienia pomocy, bezinteresowność, dobroć, solidarność. Z drugiej strony - sytuacja, w której tkwimy od kilku już tygodni, jest ciężką próbą. Koronawirus dużo nam zabrał: możliwość swobodnych zakupów, wyjścia na spacer, rozmowy ze znajomymi na ulicy czy powrotu z zagranicy dawno niewidzianego taty i męża.

Pandemia - jak poradzili sobie samorządowcy
Mijają dwa miesiące, odkąd ogólnoświatowa pandemia zawitała także do Polski. Od tego czasu wiele samorządów organizuje różne działania, które mają pomóc społeczeństwu w chronieniu się przed koronawirusem. Przyjrzeliśmy się, jak z tą sytuacją radzą sobie niektóre z podkarpackich samorządów, w tym Mielca.

 

Drugi oddział zakaźny już przyjmuje
Sytuacja epidemiczna zmusza dyrekcję mieleckiego szpitala do podejmowania nowych działań. W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu rozpoczął funkcjonowanie drugi oddział zakaźny.

 

Wydział od niebezpieczeństw wszelakich
W czasie niebezpieczeństw i zagrożeń w powiecie do działania przystępuje ważna instytucja mieleckiego starostwa - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W czasie epidemii pracownicy tej komórki mają pełne ręce pracy. A nie tylko koronawirus nam zagraża.

 

Referendum nie będzie
Na początku lutego w Wadowicach Górnych zawiązał się komitet, który chciał doprowadzić do odwołania wójta gminy, Michała Depuły. Wniosek ten miał związek z reorganizacją gminnej edukacji. Pomysłodawca referendum nie złożył jednak w odpowiednim czasie wniosku od mieszkańców o przeprowadzenie referendum.

 

INTERWENCJE CZYTELNIKÓW
Ciągłe obawy, czy na targowisku jest bezpiecznie
Od 4 kwietnia targowisko miejskie przy ul. Wolności w Mielcu ponownie zostało otwarte. - Wielokrotnie dotarły już do nas pytania czytelników, czy na targowisku przy Wolności można bezpiecznie kupować warzywa i owoce.

 

Kontrowersyjna akcja w Mielcu
Na osiedlu Smoczka, przy rondzie na ul. Wolności, zawisł ostatnio nowy billboard. Widnieje na nim wizerunek prezydenta Andrzeja Dudy i dwa hasła: "Wybory w maju mogą zabić" i "Po trupach do władzy". Jest to inicjatywa Społecznego Sztabu Obywatelskiego, obecna już w wielu miastach Polski.

 

LISTY OD CZYTELNIKÓW
O naszych drzewach

Jak wielkie znaczenie dla naszego życia odgrywają drzewa, wiemy wszyscy. Wytwarzają cenny tlen, oczyszczając powietrze ze szkodliwego dwutlenku węgla, którego mamy stale wzrastający nadmiar i zastanawiamy się, jak skutecznie się go pozbyć.

 

Końca nie widać
W obecnej sytuacji trudno odpowiedzieć na pytanie, kiedy sytuacja z pandemią się skończy. Tak też mówią naukowcy i specjaliści od wirusologii. Z pandemią teraz musimy nauczyć się żyć. W Mielcu na szczęście do chwili wydania gazety liczba zakażonych nie przekroczyła 20 osób. Na chwilę obecną wykryto w naszym powiecie 17 przypadków, ale z tej grupy wyzdrowiało już 12 osób.

 

"Będzie dobrze"
W Warszawie na kamienicach i murach pojawiła się kampania informacyjna "Będzie dobrze". Takie hasło w przestrzeni publicznej ma sprawić, żeby warszawiacy zaczęli patrzeć bardziej pozytywnie na to, co dzieje się w kraju. Tymczasem w ostatnim czasie wszyscy podnoszą kwestię zdrowia psychicznego. Już nie koronawirus, a właśnie psychika staje się ważnym tematem, o którym trzeba rozmawiać. W ostatnim czasie coraz więcej pracy mają właśnie psycholodzy. Rozmawiamy z lek. Karina Łabędowicz-Więcek, specjalistą z psychiatrii dorosłych.

 

Czarnobyl znów straszy
Kilka dni temu na Facebooku wielu osób pojawiły się informacje, w których fizycy z Polskiej Akademii Nauk ostrzegali, że nad Polskę nadciąga chmura radioaktywnego dymu znad Czarnobyla, wobec czego trzeba pozamykać okna i pod żadnym pozorem nie wychodzić na zewnątrz. Zabrzmiało groźnie, choć był to zwykły fake news. Tak się złożyło, że te fałszywe ostrzeżenia o radioaktywnej chmurze zbiegły się z 34 rocznicą wybuchu w elektrowni atomowej w Czarnobylu, największej katastrofy w dziejach energetyki jądrowej, która pozostawiła trwałe ślady w umysłach wielu ludzi do dziś. Wtedy bano się nie na żarty.

 

Różne dyscypliny
Początek "odmrażania" sportu
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan "odmrażania" sportu. W pierwszej kolejności dotyczy on rekreacji w niewielkich grupach oraz profesjonalnych rozgrywek sportowych - piłkarskich i żużlowych. Plan ma więc również bardzo duże znaczenie dla naszej PGE Stali Mielec.

 

Gazeta dostępna jest w sprzedaży w kioskach, salonach prasowych i sklepach spożywczych! 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE