Sukces młodych szachistów z Radomyśla na ogólnopolskich mistrzostwach

Autor: | Zdjęcie: UM Radomyśl Wielki

Sukces młodych szachistów z Radomyśla na ogólnopolskich mistrzostwach - Zdjęcie główne

Cieszy fakt, że szachy cieszą się wśród dzieci dużą popularnością. | foto UM Radomyśl Wielki

WiadomościUczniowie z Gminy Radomyśl Wielki wzięli udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach, które odbyły się 8 października w katowickiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek". Turniej zgromadził imponującą liczbę 1100 zawodników z całej Polski, co uczyniło go jednym z największych tego typu wydarzeń w kraju.

Gminę Radomyśl Wielki reprezentowała liczna grupa aż 28 młodych szachistów, którzy pochodzili z różnych miejscowości: Radomyśla Wielkiego, Rudy, Partyni, Dulczy Małej oraz Dulczy Wielkiej. Młodzi gracze, występujący w barwach swoich szkół podstawowych, pokazali się z jak najlepszej strony, osiągając znakomite wyniki.

W szczególności warto wyróżnić troje uczniów, którzy znaleźli się w czołowej dziesiątce mistrzostw:

• Emilia Kopacz, uczennica klasy 2, zajęła 5. miejsce w swojej kategorii wiekowej na 45 uczestników, zdobywając 6 punktów z 8 partii.
  • Miłosz Makowiec, z klasy 3, również zajął 5. miejsce, tym razem w kategorii z 126 zawodnikami, zdobywając 6,5 punktu. I w tym przypadku o końcowej lokacie decydował system Buchholtz.
  • Weronika Szeszoł, uczennica klasy 5, uplasowała się na 5. miejscu na 55 zawodników, także zdobywając 6 punktów.
Dobre wyniki osiągnęli także inni zawodnicy:

• Mikołaj Kopacz z klasy 6 zajął 13. miejsce w swojej kategorii (81 zawodników), zdobywając 5,5 pkt.
  • Julia Lasek z klasy 3 uplasowała się na 14. miejscu na 49 uczestników, zdobywając 5 punktów.
  • Najmłodsza z ekipy, Milena Cebula, przedszkolak,  zajęła 14. miejsce w swojej grupie (17 zawodników) z wynikiem 2 punktów.
Wyniki te świadczą o wysokim poziomie umiejętności i zaangażowania młodych szachistów. Cieszy fakt, że szachy cieszą się wśród dzieci dużą popularnością, a ich udział w prestiżowych mistrzostwach pokazuje, że warto inwestować w rozwój tej królewskiej gry w szkołach i przedszkolach.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników!