Reklama

Tygodnik Regionalny Korso nr 17/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso nr 17/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielecka policja próbuje ustalić, kto zakleił tablice miasta napisami "Kronobyl" i kto rozlepił kilka banerów z różnymi hasłami dotyczącymi firmy Kronospan i władz województwa. Ostatnio w tej sprawie przesłuchano członków stowarzyszenia "Specjalna Strefa Ekologiczna".

Nie wszyscy jadący za szybko stracą prawko
Senat opracował projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym, który poparły wszystkie kluby parlamentarne. Dzięki niemu w wyjątkowych sytuacjach, np: zagrożenia życia, kierowca jadący za szybko w terenie zabudowanym będzie mógł uniknąć utraty prawa jazdy. Najbardziej zaskakujące jest to, że o takiej możliwość ktoś pomyślał dopiero teraz.

Minister środowiska w Mielcu: Mielczanie usłyszeli wiele obietnic
Fabryki emitujące zanieczyszczenia będą objęte stałym monitoringiem. To najważniejsza informacja, jaką podczas wizyty w Mielcu przedstawił minister środowiska Henryk Kowalczyk. Prace nad taką ustawą już trwają. W życie ma wejść jesienią.

Kapinos bierze się za spółki
Fryderyk Kapinos po. funkcję Prezydenta Mielca sprawdza miejskie spółki. Już wstępna kontrola wykazała, że członkowie rad nadzorczych zarabiają za dużo, dlatego zapadła decyzja o zmniejszeniu ich wynagrodzeń.

Gospodarka komunalna miasta

W Mielcu za jakiś czas będziemy mieć problem ze śmieciami. Nasze gminne wysypisko jest już pełne. Wprowadziliśmy segregację, ale czy takie działanie pozytywnie wpłynie na politykę gospodarki śmieciowej? Czy w mieście powinno rozpocząć się dyskusję na temat budowy spalarni śmieci? To tematy, które w tym tygodniu podejmują nasi komentatorzy.

Matka naszych dzieci
Helena Ciach, wieloletnia położna mieleckiego szpitala, została doceniona przez mieleckie matki. Kobiety, które pamiętają jej pracę, postanowiły wybudować swojej położnej nagrobek.

Polityczny spór o halę sportową
Radni zdecydowali o budowie nowej hali sportowej, ale za obecny stan rzeczy nie czują się winni. - Rada miasta w kompetencjach ma tylko określenie budżetu i kierunku zadań miasta - mówi wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Cena. - To bardzo wygodne tłumaczenie - odpowiada były wiceprezydent Mielca Jan Myśliwiec.

Popołudnie z...Tomaszem Wiśniewskim
Bramkarz SPR Stali Mielec to zawodnik uprawiający nie tylko klasyczną, halową piłkę ręczną. Popularny "Wiśnia" w lecie nie ma wakacji, ponieważ w barwach Petry Płock bierze udział w mistrzostwach Polski w piłce ręcznej plażowej. Jest też reprezentantem Polski w tej dyscyplinie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE