Reklama

Tygodnik Regionalny Korso 24/2016

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso 24/2016 - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czasem bywa tak, że mijający tydzień jest spokojny, można by rzec – nudny. Nikt się nie pokłócił, nikt się nie obraził na radnych, prezydenta, starostę, nikt nie zwołał konferencji prasowej, nikt nie pochwalił się swoim sukcesem, nie napisał listu do redakcji i tak dalej. Ubiegły tydzień jednak do nich nie należy. Działo się całkiem sporo i to z tego powodu co niektórzy mieli prawdziwe urwanie głowy. O czym więc piszemy tym razem?

143 km/h między domami
Wąska wiejska ulica, a na liczniku trzykrotność prędkości, z jaką można się po niej poruszać – to obrazek, który już nie dziwi. Choć nowe, znacznie ostrzejsze przepisy dotyczące prędkości w terenie zabudowanym obowiązują rok, a przeszło 30 tys. Polaków zdążyło stracić w tym czasie swoje prawka, piratów nadal nie brakuje. Mamy ich również tutaj, i w mieście, i w powiecie.

Bez prawka woził dzieci?
Rutynowa kontrola autokaru przed wycieczką szkolną wykazała, że kierowca nie posiada… prawa jazdy. Odebrano mu go za masę innych przestępstw drogowych. Czy nasze dzieci, jeżdżąc na wycieczki, są bezpieczne?

Polityczny hejt
Na sesjach Rady Powiatu Mieleckiego zaognia się konflikt między starostą Zbigniewem Tymułą a radnym powiatowym Józefem Smacznym. Nerwową sytuację da się także odczuć podczas dyskusji radnych Marka Paprockiego i Marka Kamińskiego. Jedna z nich wywołała skandal w całym mieście. Finał tej sprawy prawdopodobnie znajdzie się w sądzie.

Zaraz wybuchniecie!
10 różnych instytucji z Mielca i powiatu otrzymało w ostatnią środę mailowe pogróżki. Wynikało z nich, że na terenie budynków znajdują się… ładunki wybuchowe. Setki pracowników oraz mieszkańców było ewakuowanych.

Przegrana bitwa, ale nie wojna?
Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Mielcu radni większością głosów odrzucili projekt powstania miejskiej spółki sportowej. W praktyce oznacza to upadek klubu piłki ręcznej. 13 czerwca sytuacja zmieniła się o 180 stopni i wszystko wskazuje na to, że miejska spółka sportowa jednak powstanie.

Ponadto w 24 numerze Korso:
– Jedną nogą pod koparką
– Bunt pogotowia
– Na Dębickiej powiało grozą
– Lotem ponad ścieżkami rowerowymi
– Kroniki: policyjna i strażacka
– Rowerzyści pod kołami
– Co roku to samo
– Honorowi krwiodawcy mają swoje prawa
– Mamy stacje naprawy rowerów
– Remont w centrum miasta
– ANAKONDA-16
– Ile zarabiają europosłowie?
– Gdzie za potrzebą?
– Tak kibicuje Mielec
– Mamy rekord świata!
– Kto czyta, ten nie śpi!
– W Janowcu powstanie przedszkole
– Jeśli będzie trzeba karać, będziemy to robić
– Ta decyzja to szok!
– Maraton po kondycję i zdrowie
– O czym Korso pisało w 1994 roku?
– Repertuar kina i zapowiedzi imprez kulturalnych
– Mielec będzie miał swój order
– Taniec to ich pasja
– Hermaszewski i Mielec
– Wśród mieleckich wędkarzy
– Wraca barszcz Sosnowskiego
– Horoskop, poradniki, opinie
– Trzy medale mieleckich szermierzy
– FKS Stal Mielec z licencją na I ligę
– Klubowy turniej dla najmłodszych
– Wspomnienia Zenona Książka

Co jeszcze?

Ogłaszamy konkurs
Pokaż nam, jak kibicujesz Polakom! I wygraj nagrody!

Dodatek inwestycyjny, czyli kilka słów o mieszkaniach dla młodych i dlaczego gmina Padew Narodowa to dobre miejsce do zamieszkania i inwestowania?

Ruszamy z cyklem felietonów dotyczących szeroko rozumianej mody. Co tydzień w Korso znajdziecie przemyślenia stylisty Kuby Q.
Ponadto… Nie wiecie, jak dopasować strój do swojej figury, co założyć na ważną rodzinną uroczystość czy rozmowę kwalifikacyjną? Nie jesteście pewni, jak łączyć ze sobą kolory, wzory i desenie? Prześlijcie swoje zdjęcie lub opis tego, co was nurtuje na adres: mswietlinska@korso.pl z tematem: Stylizacja z Korso. Stylizacyjnej porady na łamach Korso udzieli wam Kuba Q.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE