Reklama

Tygodnik Regionalny Korso 06/2018

Opublikowano:
Autor:

Tygodnik Regionalny Korso 06/2018 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mielec bez prezydenta? Taki scenariusz powoli staje się faktem. Prawdopodobnie w najbliższym czasie Komisarz Wyborczy w Tarnobrzegu stwierdzi wygaśnięcie mandatu prezydenta Mielca Daniela Kozdęby. W takim przypadku zostaną odwołani także jego zastępcy, czyli Jan Myśliwiec i Tadeusz Siemek. W efekcie miastem będzie kierować urzędnik wyznaczony przez premiera.

PLEBISCYT SPORTOWY KORSO

Znamy już dziesiątkę najpopularniejszych sportowców 2017 roku. Nasi czytelnicy wraz z kapitułą konkursową wybrali też trenera roku, sportowca - ucznia i talent roku. Najpopularniejszym sportowcem okazał się szpadzista Wojciech Lubieniecki.

25 lat dla zabójcy żony


- Ty morderco, zabiłeś moją córkę, zniszczyłeś mi całe życie! – krzyczała matka zamordowanej Moniki do Mariusza K., którego policjanci prowadzili do sali sądowej. Kobieta poprosiła sąd o dożywocie dla zięcia. Jak stwierdził sąd, mężczyzna w sylwestrową noc 2017 roku zamordował swoją żonę w domu, w Kiełkowie. Pozbawił ją życia, zadając jej trzy śmiertelne ciosy w okolice szyi i klatki piersiowej.

 

Spoczywaj w pokoju, Maksiu


W niedzielę, 4 lutego, po ponaddwuletniej walce z nowotworem złośliwym zmarł 7-letni Maksymilian Jachym. Od 2015 roku tysiące mielczan pomagało w zebraniu funduszy na kosztowne leczenie i wspierało rodzinę chłopca.

Rewolucja na kolei
 

To już fakt. Słynna linia kolejowa L-25 będzie modernizowana. Ostatni pociąg pasażerski z Mielca wyjechał w 2009 roku. W 2012 roku, ze względu na zły stan torów, linia znalazła się na liście do likwidacji. Ostatecznie nie została zlikwidowana, a teraz czeka ją ogromna modernizacja.

Kronospan okiem polityków


To był trudny weekend, czujniki wskazywały na fatalną jakość powietrza w naszym mieście. Mieszkańcy zgłaszali sprawę do straży miejskiej, jednak ta niewiele w tej kwestii może. Co na to marszałek, starosta?

 

To musi być dobra szkoła


Lokalny przedsiębiorca włącza się w dyskusję o przyszłości edukacji w Radomyślu Wielkim. Jaki ma pomysł na rozwój edukacji? W Radomyślu Wielkim funkcjonują trzy szkoły: podstawowa, gimnazjum i ponadgimnazjalna. Po wygaszeniu gimnazjum – zgodnie z założeniami reformy edukacji – największy i najbardziej nowoczesny budynek szkolny może pozostać pusty. Co na to mieszkańcy?

 

Popołudnie z...Bogusławem Wyparło


Rozegrał ponad 600 meczów w polskiej ekstraklasie i 1. lidze. Nikt tak jak on nie potrafi trzymać nerwów na wodzy i to nie tylko na boisku. O powrocie do Mielca, walce o czyste powietrze i szansie dla dzieci na odniesienie sukcesu w piłce nożnej rozmawiamy z jednym z najbardziej znanych bramkarzy w naszym kraju.

JEDYNKA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE