Reklama

Trzysta osób na dwóch kółkach, czyli rodzinny rajd w Jamach [FOTO]

Opublikowano: ndz, 29 wrz 2019 21:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Jam pokazali, jak aktywnie i rodzinnie spędzić niedzielne popołudnie. W Rodzinnym Rajdzie Rowerowym i Pikniku Rodzinnym wzięło udział około 300 osób.

Rajd wyruszył z parkingu przy kościele w Jamach. Policjanci z Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim udzielili porad na temat zasad bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze.

Po błogosławieństwie księdza proboszcza, pod eskortą policji i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jam uczestnicy wyruszyli wyznaczoną trasą o długości 12 km. Po zmaganiach na trasie dotarli do miejsca docelowego, którym było boisko szkolne.                                                                                                               
 Nad bezpieczeństwem uczestników przez cały czas czuwali policjanci, którzy również przeprowadzili konkursy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego.

Wyłonieni zostali również zwycięzcy w kategoriach najstarsi uczestnicy rajdu: Maria Czapiga i Józef Krzyżowski oraz najmłodsi uczestnicy rajdu: Laura Bobek i Franciszek Czepiel. Otrzymali oni puchary, które wręczył Robert Łazarz, komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim.


Kolejną atrakcją był piknik, podczas którego na uczestników czekał posiłek oraz wiele atrakcji, jak pokaz baniek mydlanych, wyrzutnia cukierków, skręcanie balonów i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.


Impreza została zorganizowana dzięki staraniom dyrektora i rady rodziców szkoły podstawowej, rady sołeckiej i radnych wsi oraz księdza proboszcza parafii Jamy. Nie zabrakło też wsparcia lokalnych sponsorów.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE