Reklama

To już 10 lat w Wadowicach

Opublikowano:
Autor:

To już 10 lat w Wadowicach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stowarzyszenie „Nasze Wadowice” działa już dziesięć lat.

Początki sięgają 2009 r., ale formalnie zostało zarejestrowane 7 grudnia 2010 r. Jednak to rok 2009 przyjmuje się jako kluczowy dla powstania i rozwoju stowarzyszenia. Z tej okazji 9 listopada, w Domu Strażaka w Wadowicach Górnych członkowie stowarzyszenia wspólnie z sympatykami oraz przyjaciółmi wspominali ostatnie dziesięciolecie. Jak zgodnie podkreślano, był to czas aktywnej działalności, podczas której udało się wspólnie z samorządem gminnym oraz sołtysami wiele zrobić.

Stowarzyszenie organizowało m.in. obchody Dnia Kobiet, mikołajki oraz bale karnawałowe dla najmłodszych, przygotowuje rokrocznie palmy wielkanocne, wieńce dożynkowe, kiermasze wielkanocne i bożonarodzeniowe, promuje tradycję i kulturę Gminy Wadowice Górne na szczeblu powiatowym. Od 2012 r. angażuje się w organizację Dni Wadowic i Przebendowa. Za swoją działalność w bieżącym roku otrzymało wyróżnienie w Konkursie Marszałka Województwa Podkarpackiego – NGO Wysokich Lotów 2019.

Za całokształt działalności podziękowania oraz gratulacje składał m.in. Wójt Gminy Wadowice Górne – Michał Deptuła, podkreślając rolę Stowarzyszenia w upowszechnianiu i promowaniu kultury oraz tradycji Gminy Wadowice Górne. Wszyscy zebrani życzyli dalszych lat aktywnej działalności, satysfakcji z podejmowanych inicjatyw oraz kolejnych jubileuszy.
W ostatnim dziesięcioleciu Stowarzyszeniu przewodniczyli: Sabina Żala, Anna Święch oraz Anna Niedbała (obecnie prezesująca).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE