Zakończony piękną i orginalną ceremonią AviaTech Challenge I Podkarpacki Hackathon Lotniczy, oficjalnie dobiegł końca 19 maja o godz.16. Trwał dwa dni bez przerw, nocne działania i brak snu nie przeszkodził zwycięzcom w inowacyjnym myśleniu i osiągnieciu wymarzonego celu i zgarnięciu nagród.
W ceremoni wyróżnień udział wzięli: Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP, Małgorzatę Jarosińską-Jedynak Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Radosław Swół Prezydent Miasta Mielec oraz przedstawiciele Partnerów.
Po zwycięstwo sięgnęli i je zdobyli:
I Miejsce - GPnoiSe
II Miejsce - SKNTL
III Miejsce - Chłopcy WIMIRowcy
Kategoria: Open - Dream Team
Kategoria: dual use/ deffence - GPnoiSe
Kategoria: Bezzałogowe statki powietrzne - Euroavia
Kategoria: Ekologia transportu lotniczego - Perodrone
Kategoria: Bezpieczeństwo transportu lotniczego - Jus Tunel Team
Łukasz Bonarek prezes firmy TinkHackR jednego z głównych organizatorów i pomysłodawcy całego Hackathonu jest pozytywnie zaskoczony i zachwycony z efektu.
- Zorganizowaliśmy go przy współpracy z CKPi DN w Mielcu, Stowarzyszeniem Leonardo i Województwem Podkarpackim. To wydarzenie jest pierwszym, jedynym w Polsce i największym w Europie Hackathonem Lotniczym jaki się odbył. Pojawili się uczestnicy z Polski, Europy i poza Europy. Udało sie zgormadzić prawie 400 osób z całej Polski, reprezentantów wielu uczelni z różnych miejsc w Polsce. Odwiedziła nas również Warszawa, studenci pilotarżu, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania i anglojęzyczni studenci. 70 % studentów, którzy się zgłosili to osoby z zagranicy studiujące w Polsce. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia pojawili się tutaj, aby szukać nowych rozwiązań i obszarów do wprowadzania innowacji w lotnictwie. Nie było ograniczeń wiekowych każdy mógł wziąć udział. Najmłodzszy zarejestrowany uczestnik miał 4 lata, a najstarszy 73. Głównie pojawili się studenci gdyż najszybciej docieramy do nich z informacjami poprzez uczelnie, gdzie są osoby aktywnie zangażowane w rozwój w tym kierunku- mówił prezes Łukasz Bonarek
- Jest to pierwsze wydarzenie z serii, zawarliśmy porozumienie z władzami województwa podkarpackiego, że to będą wydarzenia cykliczne jako wizytówka branży lotniczej na Podkarpaciu w skali całego kraju i Europy. Jesteśmy zaskoczeni, nie spodziewaliśmy się, że już za pierwszym razem uda nam się osiągnąć taki poziom. Plany kręciły się około 150 osób, później 200 w ty momemcie efek 3 razy tyle co pierwotne założenie. Z władzami ustaliliśmy, że to będzie wydarzenie cykliczne, ale wędrujące co roku w innym mieście związanym z branżą lotniczą. Teraz było w Mielcu, kolejny rok to Krosno, a następny rok to Rzeszów. Po nim znów powróci do Mielca i będzie w takim systemie powtarzane. Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie rosło z roku na rok, uczestników będzie przybywało mimo tak dużej skali już za pierwszym razem- dodał Łukasz Bonarek
Uczestnicy bardzo doceniają, że mamy wielu mentorów było ich prawie 60 osób, którzy holistycznie byli w stanie podjąć wszelkie tematy z branży loticzej, wspierając ich mocno. Mentorzy są zachwyceni i zaskoczni poziomem uczestników, ich ciekawych, a czasem oczywistych rozwiazań, których dotąd nie zastosowano. Takich osób, takich projektow szukamy na Hackathonie. Mamy nadzieję, że parnerzy lub inne organizacje będą zainteresowane, aby jak najwięcej projektów tego typu było poprowadzone, a może też wdrożone- dodał prezes
Organizatorzy złożyli wszystkim uczestnikom gratululacje jak dodał Zdzisław Nowakowski:
- Wszyscy jesteście zwycięzcami, nie tylko Ci którzy wyjeżdżają z nagrodami. To, że byliście tutaj to już jest Waszym zwycięstwem i nagrodą, która da owoc w Waszej przyszłości- mówił dyrektor CKPiDN w Mielcu Zdzisław Nowakowski.
Prezydent Miasta Mielca Radosław Swół i Posł na Sejm RP Fryderyk Kapinos również dołączyli się do życzen i gratulacji nagrodzonych i tych, którzy byli i wynieśli nowe doświadczenia do swojego życia i wdrożą je w kolejnych pomysłach.
Hackathon odbywał się w ramach XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki w nowej hali MOSiR-u w Mielcu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.