Reklama

Terrorysta z Sandomierza nie żyje!

Opublikowano:
Autor:

Terrorysta z Sandomierza nie żyje! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sierpniu 2016 roku światowe media informowały, że u bram naszego regionu wychowywał się radykalny islamista.

Interpol wysłał za 24-latkiem czerwoną notę, co oznaczało, że Polak mógł być bardzo niebezpiecznym przestępcą. Dżihadyści poinformowali kilka dni temu, że Abu Khatab al-Polandi zginął w okolicach Aleppo. Nie podali jego prawdziwej tożsamości, ale pokazali jego twarz. Media od razu skojarzyły go z sandomierzaninem Jakubem Jakusem, który przeszedł na islam i wyjechał do Syrii. Prawdopodobnie już w liceum dołączył do szeregów ISIS. Od sierpnia poszukiwany był przez Interpol w 190 krajach. Stawiano mu zarzuty działalności w tzw. Państwie Islamskim, nielegalne posiadanie broni i kradzież dokumentów. Polak miał również zachęcać ludzi z otoczenia do wstąpienia w szeregi bojowników. Ukrywał swoją tożsamość. Wystawiono za nim tzw. czerwoną notę, co oznacza, że był jednym z najbardziej poszukiwanych na świecie.

Przypomnijmy, że Jakub Jakus nie jest pierwszym Polakiem, który miał znaleźć się w tzw. Państwie Islamskim. W kwietniu 2016 roku informowano, że w jego szeregach walczy około 40 obywateli naszego kraju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE