Reklama

Tegoroczny miejski Sylwester na świeżym powietrzu. Mamy stanowisko miasta

Opublikowano:
Autor:

Tegoroczny miejski Sylwester na świeżym powietrzu. Mamy stanowisko miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczas ostatni dzień roku i pierwszy nowego czyli tradycyjny Sylwester obchodzony był hucznie na balach w różnych lokalach. Poza tym wiele miast, w tym Mielec organizowało bale Sylwestrowe na świeżym powietrzu z udziałem różnych gwiazd polskiej piosenki. Jak to będzie wyglądać w tym roku? Mamy stanowisko miasta.

Z powodu panującej w Polsce epidemii koronawirusa i wprowadzonych obostrzeń organizowanie dużych, plenerowych  imprez nie jest  w tej chwili możliwe. Nikt też za bardzo nie wierzy, że do Sylwestra może się coś zmienić.  Dwie ogólnopolskie telewizje TVN i Polsat, które słynęły z wielkich plenerowych koncertów Sylwestrowych zapowiedziały już, że w tym roku nie będą ich organizować. Z masowych imprez na świeżym powietrzu rezygnują też  kolejne miasta.
CZYTAJ TAKŻE: Trzy dni dzwonienia do przychodni po receptę

A co w Mielcu? Zapytaliśmy o to Mariettę Mateja-Nowak, rzecznika prasowego urzędu miasta.

- Ze względu na sytuację epidemiczną, mielecki magistrat wraz z Samorządowym Centrum Kultury, podjęli decyzję o nieorganizowaniu w tym roku miejskiego sylwestra – przekazała nam Pani rzecznik - Jest to decyzja trudna, jednak podyktowana troską o bezpieczeństwo mieszkańców. Podobnie jak w wielu innych miastach, tak i w Mielcu nie będzie organizowanej także alternatywy dla zabawy sylwestrowej, głównie dlatego, by nie doprowadzić do zgromadzeń na terenie miasta.

Tylko w gronie rodzinnym

Co prawda restauracje i inne lokale rozrywkowe zamknięte są na razie do 29 listopada, ale trudno wyobrazić sobie, żeby koronawirus nagle nas opuścił i rząd zgodził się na huczne zabawy  i to w zamkniętych pomieszczeniach.

Część hoteli, szczególnie położnych w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach, zamiast balu sylwestrowego proponuje pobyty rodzinne. W Sylwestra goście będą mogli zjeść uroczystą kolację, oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego, a przed północą wyjść  w plener, gdzie będzie na nich czekał  poczęstunek, pokaz fajerwerków.

Te propozycje są jednak dla bardzo wąskiej grupy osób. Zdecydowana większość z nas tegorocznego Sylwestra spędzi zapewne na tradycyjnej domówce, w gronie najbliższych osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE