Reklama

Szpital: Kandydaci odwołali się od wyników konkursu na dyrektora

Opublikowano:
Autor:

Szpital: Kandydaci odwołali się od wyników konkursu na dyrektora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 6 grudnia poznaliśmy wyniki konkursu na nowego dyrektora Szpitala Powiatowego w Mielcu. Od tego czasu pozostałym kandydatom przysługiwało prawo do odwołania się od decyzji komisji konkursowej, której przewodniczącą była wicestarosta Maria Napieracz. Mieli na to dwa tygodnie. Przynajmniej dwoje z nich skorzystało z takiej możliwości.

19 grudnia była p.o. dyrektora Ewa Korpanty poinformowała nas, że właśnie złożyła pismo, w którym odwołuje się od decyzji komisji konkursowej, która prawie dwa tygodnie temu wybrała spośród sześciu kandydatów nowego dyrektora mieleckiej lecznicy. Przypomnijmy, że został nim bankowiec Leszek Kwaśniewski. O tym pisaliśmy między innymi w artykule "[Nieoficjalnie] Znamy wyniki konkursu na dyrektora szpitala".

Jeśli wziąć pod uwagę terminy i literę prawa, kandydaci mogli się od decyzji komisji konkursowej odwoływać, a termin do kiedy mogli to zrobić, minął 20 grudnia. Jak się dowiedzieliśmy, przez ten czas zarządca szpitala nie może podejmować ważnych decyzji związanych z nowo wybranym dyrektorem. Tymczasem starosta Zbigniew Tymuła poinformował nas: - W bardzo szybkim tempie musiałem powołać nowego dyrektora. Jest teraz na 1/4 etatu.

Rozmawialiśmy z Ewą Korpanty, która powiedziała nam, że ma poczucie niesprawiedliwości i czuje się przez zarząd powiatu oszukana. Uważa, że konkurs powinien być powtórzony, a kwestię jego przebiegu konsultowała w środowisku prawniczym. Za zastanawiający uznała fakt, że decyzja komisji konkursowej jeszcze się nie uprawomocniła, a starosta zdążył już powołać Leszka Kwaśniewskiego na dyrektora. Zapoznał go również z pracownikami szpitala, lekarzami, ordynatorami i pielęgniarkami. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że nowy dyrektor wdraża się w sprawy szpitala, jednak na dzień dzisiejszy nie jest dostępny dla mediów. Odmawia komentarza, póki nie będzie oficjalnego powołania (choć wedle informacji, takie miało już miejsce).

Od decyzji komisji konkursowej odwołał się również Zbigniew Torbus, były dyrektor finansowo-ekonomiczny mieleckiego szpitala. To między nim a Leszkiem Kwaśniewskim, wedle wiedzy, jaką udało nam się nieoficjalnie pozyskać, głosy rozłożyły się po równo w pierwszym, wrześniowym, konkursie.

W rozmowie z nami Zbigniew Torbus, który w lecznicy pracował równo rok, zaznaczył, że jego odwołanie ma raczej charakter moralny, odwołujący się do sumienia komisji - z pytaniem, czy komisja przeprowadziła konkurs w zgodzie z zasadami moralnymi, czy sama przed sobą ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Dodajmy, że wszystkie sprawy formalne reguluje Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 6 lutego 2012 r. w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze.

Jaki będzie finał sprawy? O tym w ostatnim w tym roku papierowym wydaniu Korso, 27 grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE