Reklama

Inwestycja obejmie wszystkie sołectwa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. UG Padew Narodowa

Inwestycja obejmie wszystkie sołectwa              - Zdjęcie główne

Kolejne sołectwa gminy Padew będą podłączone do światłowodu. | foto Fot. UG Padew Narodowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wójt gminy Padew zapewnia, że jeszcze w tym roku z przyłączy będą mogły korzystać kolejne sołectwa.

W dniu 23 lutego br., odbyło się spotkanie wójta gminy Roberta Pluty, Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Bika, Prezesa firmy WDM Dawida Jarosławskiego oraz pracownika tej firmy Anny Walas. Jednym z głównych punktów spotkania był temat wykonania przyłączy sieci światłowodowych do poszczególnych gospodarstw domowych na wybudowanej sieci światłowodowej w miejscowościach: Rożniaty, Kębłów, Zaduszniki, Przykop, Domacyny, Wojków, Zarównie i Zachwiejów. 

 

Jak wyjaśnił Prezes firmy WDM budowa sieci światłowodowej wiąże się z uzyskaniem szeregu uzgodnień i pozwoleń co w czasie panującej pandemii COVID-19 jest w znacznym stopniu utrudnione. Ostatnim etapem   realizacji inwestycji przed rozpoczęciem wykonywania przyłączy jest zakończenie postępowania administracyjnego przed Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Trzeci kwartał bieżącego roku to zakładany czas kiedy na terenach „nadwiślańskich" i „podleśnych” powinny zostać przyłączone poszczególne gospodarstwa domowe.  

 

 

Poruszony przez pana Wójta Roberta Plutę kolejny temat to budowa brakującej sieci światłowodowej na terenie Gminy Padew Narodowa, m.in. w miejscowości Padew Narodowa -  Bór oraz na nowo powstającym osiedlu mieszkaniowym Padew Narodowa Polska Wieś III.

W czasie spotkania ustalono wstępnie przebieg budowy sieci światłowodowej mogącej zasilić część w/w sołectwa. Gmina otrzymała również zapewnienie od Prezesa firmy, że w najbliższym czasie zostaną zlecone prace związane z opracowaniem i uzgodnieniem dokumentacji projektowej celem budowy sieci światłowodowej w miejscowości Padew Narodowa - Bór.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy