Reklama

Kredyt gotówkowy na wkład własny - na jaką instytucję postawić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Kredyt gotówkowy na wkład własny -  na jaką instytucję postawić? - Zdjęcie główne

foto pexels.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Promowane Trudna sytuacja w życiu? Sporo problemów finansowych, które nakładają się na siebie? W takim razie warto pomyśleć o kredycie gotówkowym. To także świetna opcja, kiedy przed Tobą większy wydatek w postaci budowy domu, zakupu mieszkania, czy nowego samochodu. No dobrze, ale zanim weźmiesz kredyt gotówkowy na wkład własny, musisz wiedzieć, która instytucja zapewni Ci najlepsze warunki. Chcemy, abyś dowiedział się tego z artykułu poniżej. Zapraszamy do czytania!

1. Kredyt gotówkowy na wkład własny - na jakiej zasadzie?

2. Ranking kredytów gotówkowych - 3 pierwsze miejsca

Kredyt gotówkowy na wkład własny to świetny sposób na obniżenie nieco kosztów samego kredytu. Wpłacasz daną kwotę i z jej pomocą obniżasz koszt, oczywiście obniżka wynika z wysokości samej kwoty. Możesz mieć jednak pewność, że na takich warunkach uzyskasz dużo lepszy wariant kredytowy. Przekonuje o tym między innymi strona Totalmoney.pl. No dobrze, przejdźmy jednak do konkretnego objaśnienia, na czym polegają kredyty gotówkowe z wkładem własnym?

Kredyt gotówkowy na wkład własny - na jakiej zasadzie?

Szerokiego postrzegania zasad kredytu gotówkowego na wkład własny tutaj nie ma. Chodzi po prostu o to, że im więcej zaoferujesz od siebie na start, tym mniejsza rata kredytu na Ciebie czeka. Są jednak pewne minimalne kwoty, które musisz wpłacić. Banki zastrzegają sobie na przykład, że wkład własny nie może być mniejszy, niż 20% wartości nieruchomości, na którą bierzesz kredyt. Można więc w prosty sposób obliczyć, że wkład będzie naprawdę spory. Na przykład dla nieruchomości, która jest warta 300 tysięcy złotych, potrzebujesz wkładu minimalnego w wysokości 60 tysięcy złotych - naprawdę sporo. To jednak nie koniec, bo przez pandemię koronawirusa część banków zdecydowała się podnieść procent do 30. Jak więc możesz się domyślać, kwota z 60 tysięcy w naszym przypadku wzrasta już do 90 tysięcy złotych. Jest to blisko 1/3! Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe.

Ranking kredytów gotówkowych - 3 pierwsze miejsca

Zaczniemy od miejsca trzeciego, tutaj znajduje się Santander Bank Polska. Chcemy pokazać Ci raty i koszty kredytu na przykładzie 20 tysięcy złotych. Na jakie kwoty musisz się przygotować, kiedy będziesz tyle pożyczał. No więc, na trzecim miejscu jest Santander, w którym oprocentowanie wynosi 7,2%, a RRSO 9,25%. Musisz się tutaj przygotować również na prowizję w wysokości 3,29%. Jak więc wygląda kwota do spłaty? Jeśli pożyczasz 20 tysięcy, musisz oddać 23 836,69 złotych, a rata wynosi 496,6 złotych.

No dobrze, przejdźmy więc do miejsca drugiego. Tutaj uplasował się Alior Bank i jego oferta, która oczywiście musi być nieco lepsza od Santander. Oprocentowanie wynosi 7,19%, a RRSO 9,08%. Tutaj także musisz przygotować się na dodatkową prowizję w wysokości 3 procent. Jak więc przedstawiają się konkretne liczby? Kwota do spłaty wynosi dokładnie 23 765,21 - oczywiście wciąż mówimy tutaj o kwocie kredytu równej 20 tysięcy złotych. Co z ratą? Ta wynosi dokładnie 495,11 złotych, a więc nieco mniej, ale nie jest to znacząca różnica.

Przechodzimy do miejsca pierwszego. Na nim znalazł się bank Citi Handlowy. Dlaczego pierwsze miejsce? Ponieważ kwota do spłaty będzie tutaj najniższa, a co za tym idzie, również rata będzie stać na najniższym poziomie. No dobrze, oprocentowanie w Citi Handlowy wynosi 7,19%, a RRSO 8,81%. Prowizja jest tutaj naprawdę niska i to właśnie, dzięki niej spada sama kwota do spłaty, prowizja to bowiem 2,5%. No dobrze, kwota to 23 649,84, natomiast pojedyncza rata wynosi nieco ponad 492 złote. Porównując to do dwóch poprzednich miejsc, różnica jest znacząca. Biorąc pod uwagę końcówkę rankingu, kwota pojedynczej raty wynosi nawet 100zł mniej!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE