Reklama

Sprostowanie do informacji Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji

Opublikowano:
Autor:

Sprostowanie do informacji Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniu 25 września na łamach portalu korso.pl ukazała się informacja pt. „Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji”, która była oparta na informacji zaczerpniętej ze strony Urzędu Gminy w Radomyślu Wielkim.

W odpowiedzi na tę informację do redakcji wpłynęło pismo  ze strony Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie  Regionalny Zakład Gospodarki Wodnej w Krakowie, podpisane przez dyrektor Małgorzatę Sikora z wnioskiem o publikację sprostowania.

Czyniąc zadość temu wnioskowi publikujemy treści pisma odnoszące się do merytorycznych fragmentów informacji podnoszących, że zawarte w niej treści są nieprawdziwe.

 Jak napisano w piśmie. Artykuł pt. Najważniejsze cieki wodne w Gminie Radomyśl Wielki zostaną poddane konserwacji opublikowany 25 września 2020 r. na stronie internetowej www.korso.pl zawiera nieprawdziwe informacje.

Nieprawdziwe jest sformułowanie: „Roboty zleciło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie po usilnych zabiegach włodarzy Gminy Radomyśl Wielki, radnych i sołtysów”. Wyjaśniam, iż prace utrzymywaniowe i konserwacyjne zostały zaplanowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem i absolutnie nie wynikają z usilnych starań włodarzy gminy, a stanowią wynik realizacji zapisów „Planu Utrzymania Rzek i Potoków”.

Również następujące zdanie. „Potok Dęba  w Janowcu, … i tzw. hakowanie tj. usunięcie z dna rowu wszelkiej roślinności…” zawiera nieprawdziwe informacje. Usuwanie roślinności ma charakter selektywny, odcinkowy. Prace prowadzimy każdorazowo z zachowaniem dobrych praktyk w utrzymaniu rzek i potoków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE